Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Odwołane wydarzenia kulturalne w MCK

Odwołane wydarzenia kulturalne w MCK

Szanowni Państwo.

Na podstawie decyzji rządu, którą przekazał w dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki w obecności wicepremierów i ministrów, m.in.: ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz Generalnego Inspektora Sanitarnego informujemy, że:

Zawieszamy – do odwołania – zewnętrzną działalność instytucji, czyli świadczenie wszelkich usług kulturalnych we wszystkich siedzibach Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, a więc: w siedzibie głównej przy ul. Marcinkowskiego 12-14, Galerii Wspólnej, na Barce Lemara oraz w ZPP Ostromecko.

Wszystkich, którzy zdążyli już nabyć bilety na płatne wydarzenia zaplanowane w placówkach MCK Bydgoszcz informujemy, że oczywiście mogą je zwrócić tą drogą, którą je kupili. W przypadku biletów zakupionych bezpośrednio w kasie MCK podstawą zwrotu będzie paragon zakupu.

Poniżej znajdą Państwo informacje od dyrektorów festiwali Ethniesy oraz Przeczytani, które miały się odbyć do końca marca br.

• Z przykrością informujemy, że zmuszeni jesteśmy odwołać 8. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy, zaplanowany w dniach 19-22.03.2020 r. – mówi Dominika Kiss-Orska, dyrektorka festiwalu. – Musieliśmy podjąć taką decyzję w związku z decyzją rządu, którą przekazał w dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Nie zmienia to jednak faktu, że już dziś pracujemy nad tym, by przełożyć go na inny, bezpieczny termin. Jeśli sytuacja się ustabilizuje Ethniesy 8 odbędą się jeszcze w tym roku. Ci z Was, którzy zdążyli już kupić bilety i karnety na marzec, mogą je oczywiście zwrócić tą drogą, jaką ją nabyli. Możecie je również zatrzymać i wykorzystać w nowym terminie. Bacznie obserwujemy rozwój wypadków i staramy się do nich dostosować. Będziemy Was informować na bieżąco, kiedy odbędą się tegoroczne Ethniesy, bo że tak się stanie – nie mamy wątpliwości. Póki co, trzymajcie się i bądźcie dla siebie czuli.

• Chociaż trudno wyobrazić sobie bardziej adekwatne hasło festiwalu niż tegoroczne „Lęki nasze powszednie”, to z przykrością musieliśmy podjąć decyzję o przełożeniu Festiwalu Literatury PRZECZYTANI na inny termin – mówi Michał Tabaczyński, dyrektor festiwalu. – Ze względu na liczbę gości, aktywny udział młodzieży i nadal niejasne prognozy rozwoju sytuacji nowy termin festiwalu nie jest na razie znany. Jesteśmy przekonani – mimo wszystko – że literatura stanowi na nasze wszystkie lęki najwspanialsze remedium i (nawet bez naszego festiwalu) będzie dla Państwa radością, pokrzepieniem, rozrywką, nadzieją.

Jednocześnie informujemy, iż prace nad produkcją pozostałych wydarzeń, które tworzą Wiosnę Festiwali 2020, a więc Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE, Millenium Docs Against Gravity Bydgoszcz oraz Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION trwają bez zmian. Bacznie obserwujemy rozwój sytuacji w kraju i na bieżąco będziemy informować o ewentualnych zmianach.

>> Zarządzenie WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych