Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Orkiestra Na Dużym Rowerze zagra na DRUMS FUSION

Drums Fusion 2021 - Prolog / Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze

Orkiestra Na Dużym Rowerze zagra na DRUMS FUSION

Orkiestra Na Dużym Rowerze zagra na DRUMS FUSION

W tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion będziemy grać zdecydowanie w duchu kultury eko. Odczujecie to już podczas Prologu imprezy, który odbędzie się w dniach 29 maja – 1 czerwca. Będą warsztaty recyklingowe dla dzieci, w tym tworzenie instrumentów perkusyjnych, występ Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej z udziałem gwiazdy światowego formatu Davida Friedmana, a także prezentacja zabytkowej śmieciarki, którą do życia przywróciła bydgoska firma ProNatura. Będzie też promocja ekologicznego stylu życia, m.in. poprzez przejazdy orkiestry na sześcioosobowym rowerze, który skonstruowany został specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu.

Nasz sześcioosobowy rower, z sześcioosobowym składem muzycznym odwiedzi w tym roku różne dzielnice Bydgoszczy, a także miasta regionu. I zagra dla mieszkańców koncerty. Orkiestra Na Dużym Rowerze swój pierwszy koncert da 30 maja na parkingu przed Miejskim Centrum Kultury, który transmitowany będzie do Zielonych Stref Kultury (WakePark w Myślecinku, przy ul. Gimnazjalnej (Petite Lidi & Landschaft) , Strefa przy Wyspie Młyńskiej oraz w Fordonie przy ul. Piwnika Ponurego w okolicach skateparku).  Będzie kontrabas, akordeon, gitara, skrzypce, instrumenty dęte i perkusyjne. Całość wyglądać będzie wyjątkowo i zjawiskowo – nieczęsto można wysłuchać koncertu orkiestry jadącej na jednośladzie!

Orkiestra jest też częścią naszego projektu „Kultura ProNatura”, który zainaugurujemy podczas Prologu – trwać będzie przez całe wakacje. Projekt jest propozycją plenerowych wydarzeń skupionych wokół zagadnień ekologii, recyklingu, szacunku dla przyrody i pokory wobec natury w ramach idei zrównoważonego rozwoju. Będziemy pojawiać się w różnych częściach miasta z naszym sześcioosobowym rowerem i zabytkowym „Jelonkiem” ProNatury. Towarzyszyć nam będzie także Dziecięca Orkiestra Recyklingowa. Tym samym połączymy świetną zabawę z edukacją ekologiczną dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Spot Orkiestry na Dużym Rowerze do obejrzenia TUTAJ.

Drums Fusion 2021 – Prolog
Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze 

Wydarzenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020