Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Ostromecko w roli głównej – Smarzowski kręci u nas swój najnowszy film

relacja z dnia otwartego na planie filmu W. Smarzowskiego

Ostromecko w roli głównej – Smarzowski kręci u nas swój najnowszy film

Ostromecko w roli głównej – Smarzowski kręci u nas swój najnowszy film

Wojciech Smarzowski, jeden z najlepszych polskich reżyserów filmowych, pracuje w Ostromecku nad swoją najnowszą produkcją. To we wnętrzach Pałacu Nowego powstaje jedna z kluczowych scen w jego filmie – scena wesela. Ekipa filmowa gościć będzie pod Bydgoszczą jeszcze przez niemal miesiąc – ich pracę podejrzeć można było podczas Dnia Otartego.

Ci, którzy przyjechali do Ostromecka w piątek, 25 września na Dzień Otwarty na planie filmowym,  mogli minąć się przy wejściu do Pałacu Nowego z Robertem Więckiewiczem, Agatą Kuleszą i innymi aktorami znanymi z ekranu czy teatralnych scen. W pałacowym hallu, na tarasach od strony Parku, a także na dziedzińcu przy bramie wjazdowej, aktorzy i dziesiątki statystów przygotowywało się do kręcenia poszczególnych scen. Podpatrzeć można było m.in. widowiskową scenę z udziałem aktorów, kaskaderów i czerwonego porsche.

Wśród rzędów reflektorów, mikrofonów i kilometrów kabli, pracują ekipy oświetleniowców, dźwiękowców, scenografowie, charakteryzatorki, pion produkcji i operatorzy kamer. Nad każdym detalem poszczególnych ujęć czuwa Piotr Sobociński jr, autor zdjęć. I najważniejsza osoba na planie filmowym – reżyser Wojciech Smarzowski. W Ostromecku będą pracować jeszcze niemal miesiąc – z tego powodu zarówno Pałace, restauracja, a także park będą zamknięte dla zwiedzających do 29 listopada.

Gdy plan filmowy się skończy, aktorzy wyjadą, a technicy zbiorą sprzęt, przygotujemy dla Was wystawę w jednym z pomieszczeń Pałacu Nowego związaną z obecnością u nas ekipy Wojciecha Smarzowskiego. Zobaczycie m. in. rekwizyty z planu i zdjęcia zrobione podczas pracy nad filmem.

A już od 1 października zapraszamy do Kina Orzeł na nowy cykl – KINO SMARZOWSKIEGO. Zobaczycie m. in. „Dom zły”, „Kler”, „Wołyń” i „Wesele” – ten ostatni pokaz połączony będzie ze spotkaniem z Wojciechem Smarzowskim i jego ekipą. Szczegóły TUTAJ.

Najnowszy film Smarzowskiego wejdzie na ekrany kin we wrześniu 2021. Zagrają w nim m. in.: Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Andrzej Chyra, Agata Turkot, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Ryszard Ronczewski, Henryk Gołębiewski. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr (m. in. „Boże Ciało”), a scenografii – Marek Warszewski („Miasto 44”, „Karbala”, „Rojst”). Muzykę napisał Mikołaj Trzaska. Producentami filmu są: Wojciech Gostomczyk (również producent wykonawczy), Janusz Bogaczyk, Janusz Hetman. Za PR filmu odpowiada Marcin Kowalski.

Organizatorami “Kina Smarzowskiego”, w ramach którego organizowany był Dzień Otwarty na planie filmowym są Studio Metrage oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Partnerami – Miasto Bydgoszcz oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zdjęcia z planu filmowego dostępne TUTAJ.