Pikniki w Ostromecku – wypożycz kosz i odpocznij wśród zieleni

Wypożyczalnia koszy piknikowych otwarta od 1 maja

Pikniki w Ostromecku – wypożycz kosz i odpocznij wśród zieleni

Park w Ostromecku to idealne miejsce na sielankowe weekendy i leniwe popołudnia. 1 maja rozpoczynamy więc sezon piknikowy – w restauracji w Pałacu Nowym można wypożyczyć kosz pełen smakołyków i zdrowych przekąsek wzbogaconych o lokalne przysmaki. Wszystko dla Was mamy – sztućce i talerze, serwetki i koce. A także dwie wersje koszy z menu tradycyjnym i wegańskim.

Miejsca na piknik wystarczy dla wszystkich – sam park pałacowy to obszar 36 ha, na którym oprócz bujnych lasów znajdują się ogrody zaprojektowane przez słynnego pruskiego ogrodnika – Petera Josepha Lennego. Jest tu malowniczy ogród włoski, czyli ostromeckie rozarium, przestronna polana na tyłach Pałacu Nowego, czy też bardziej ustronne miejsca za tarasami Pałacu Starego. Przy alejach parkowych stoją też ławeczki. W spacerach pomocny będzie nasz parkowy przewodnik z mapą, który kupić można w Pałacu Nowym. W nim, oprócz ciekawostek związanych z Ostromeckiem, znajdziecie zaznaczone trasy spacerowe i ciekawe okazy drzew i krzewów.

W ofercie są dwa rodzaje koszy piknikowych:

Kosze tradycyjne (Bagietka Hrabiego: pieczywo z serem wędzonym i warzywami/sezonowe owoce (2 szt.)/sałatka Kuchmistrza z grillowany kurczakiem i sosem miodowo-musztardowym/rogaliki pałacowe z lokalnymi powidłami/wody Ostromecko, miejscowy napój ze źródła Marii (2 szt.))

Kosze wegańskie (Pasta Hrabiny z warzywami i chrupkim pieczywem (4 szt.)/ pałacowa sałatka owocowa (2 szt.)/chrupiące warzywa z dipem pomidorowo-miętowym/sałatka Kuchmistrza z czerwonej fasoli z grillowanymi warzywami/wody Ostromecko, miejscowy napój ze źródła Marii (2 szt.))

Zamówienia na kosze przyjmowane są na dzień przed wizytą, do godziny 18.00. Odbiór w Jadalni w Pałacu Nowym w Ostromecku. Numer telefonu 785 251 162. Koszt kosza to 95 złotych.

Uwaga: obowiązuje kaucja za wypożyczenie kosza w cenie 50 zł, płatne w gotówce.