Półfinaliści programu „Mam Talent” na żywo – w sobotę na ul. Mostowej koncert Orkiestry na Dużym Rowerze

Koncert odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

To prawdziwe muzyczne odkrycie tego sezonu – Orkiestra na Dużym Rowerze towarzyszyła tegorocznej edycji Festiwalu Drums Fusion, wyruszyła w trasę po Polsce, wreszcie – trafiła do studia TVN, gdzie w programie „Mam talent” wywalczyła sobie miejsce w półfinale. Jeśli chcecie ich zobaczyć i posłuchać na żywo, w sobotę, 18 września wystąpią na ulicy Mostowej.

To wyjątkowa orkiestra na wyjątkowym rowerze – sześcioosobowy zespół muzyków, który potrafi zagrać koncert jadąc na jednośladzie.

Ideą powstania Orkiestry Na Dużym Rowerze było połączenie kultury z ekologią. Sześcioosobowy rower skonstruowany został specjalnie dla Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy z przeznaczeniem dla tego niezwykłego projektu muzycznego (w ramach festiwalu Drums Fusion).

Sześć indywidualności, sześć temperamentów, sześć męskich charakterów złożyło się na utworzenie niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, ale sam stanowczo toruje sobie drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej.

Skrzypce – w dłoniach Jędrzeja stają się narzędziem najbardziej szalonych muzycznych improwizacji. Kontrabas w rękach Szymona niczym aranżacyjny fundament stoi na straży całości kompozycji. Lecz tylko z pozoru – po chwili okazuje się bowiem, że ten instrument sprytnie nadaje motorykę w poszczególnych utworach. Szalony multiinstrumentalista – Krzysztof – zagra na wszystkim! Maciej, zawodowo wirtuoz akordeonu, posłuży się instrumentem, by wymknąć sztampie w kierunku niepohamowanych eksperymentów harmonicznych. Tomasz to prawdziwy rytmiczny dynamit. Śpiewający kierowca, Adrian, zadba o spójność brzmienia wykonując piosenki, które przeniosą nas w najróżniejsze zakątki świata.

Koncerty zespołu to niepowtarzalne wyprawy przez różne gatunki i style całego muzycznego świata, natomiast publiczność zgromadzona na występach staje się uczestnikiem podróży, której kierunek nadaje spontanicznie załoga band’u (a czasem sami słuchacze w roli pasażerów). Wynikiem takiej często improwizowanej, dźwiękowej ekspedycji, są żywiołowo tworzone aranżacje, które zaskoczyć mogą nawet najbardziej wnikliwych poszukiwaczy nietuzinkowych brzmień.

Koncert odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W 2021 roku jego obchody przypadają w dniach 16-22 września, a celem tego wydarzenia jest zachęcanie społeczeństwa do zmiany negatywnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń oraz do wybierania ekologicznych środków transportu, jak rower czy komunikacja miejska.

Orkiestra na Dużym Rowerze / Big Bike Orchestra
18 września 2021, godz. 14.00 / ulica Mostowa, Bydgoszcz