Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Spontaniczny koncert Big Bike Orchestra w Toruniu w ramach Festiwalu DRUMS FUSION

Zapraszamy do Torunia już 25 sierpnia!

Spontaniczny koncert Big Bike Orchestra w Toruniu w ramach Festiwalu DRUMS FUSION

Spontaniczny koncert Big Bike Orchestra w Toruniu w ramach Festiwalu DRUMS FUSION

To wyjątkowa orkiestra na wyjątkowym rowerze – sześcioosobowy zespół muzyków potrafi zagrać koncert jadąc jednocześnie na jednośladzie. Dość oryginalnym – ten sześcioosobowy rower skonstruowany został specjalnie dla Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy z przeznaczeniem dla Orkiestry Na Dużym Rowerze, która zagra dla Was w Toruniu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION.

Muzycy Orkiestry Na Dużym Rowerze zagrali swój pierwszy koncert podczas Prologu Festiwalu Drums Fusion. Był kontrabas, akordeon, gitara, skrzypce, instrumenty dęte i perkusyjne. Całość wygląda wyjątkowo i zjawiskowo – nieczęsto można wysłuchać koncertu orkiestry jadącej na jednośladzie.

Orkiestra jest też częścią projektu Miejskiego Centrum Kultury pn. „Kultura ProNatura” – przez całe wakacje pojawiała się w różnych częściach Bydgoszczy podczas plenerowych wydarzeń.

W ramach wakacyjnej trasy muzycy zagrali już koncerty na terenie całej Polski – w środę, 25 sierpnia wystąpią w Toruniu.

Pomysłodawcą powołania niezwykłej rowerowej orkiestry jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, które organizuje także projekt „Kultura ProNatura”.

Spontaniczny koncert Big Bike Orchestra, 25 sierpnia 2021, godz. 15.00 – Rynek Staromiejski w Toruniu, godz. 16.00 scena otwarta przed CKK Jordanki. Wstęp wolny.