Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Świeżo w „Kulturze na świeżym”

Poczytaj o nowościach w cyklu podróżniczym Emceku

Świeżo w „Kulturze na świeżym”

Świeżo w Kulturze na świeżym

Jesteś stałym bywalcem Kultury na świeżym, a może szukasz mobilizacji, by zacząć krajoznawczą przygodę? Oddajemy w Twoje ręce Książeczkę przygód na pamiątkę wspólnych wędrówek. W tym roku również dla najmłodszych piechurów!

Wygodne buty – bez względu na porę roku, cel i towarzystwo – to one są podstawą każdej udanej wędrówki. One też znalazły się w logotypie Kultury na świeżym. Marka tego cyklu spotkań jest już ugruntowana – niedzielne wycieczki po regionie miały swój początek 11 lat temu.

To wyprawy rowerowe i piesze, podczas których poznajemy uroki regionu, ale czasem wypuszczamy się dalej – na czele z Dominiką Kiss-Orską przewodniczką, instruktorką turystyki rowerowej, inicjatorką i organizatorką Kultury na świeżym bywamy w sąsiednich województwach.
Od jesieni 2021 roku do niedzieli dołączyła sobota, kiedy to ruszyły Wyprawy Kobiece.

Tej zimy czas na najmłodszych! Tym razem specjalnie dla dzieci z opiekunami zapraszamy na Małą kulturę na świeżym. – Nadszedł czas, by i małe nóżki naszych dzieci ruszyły przed siebie, stąd nowy cykl specjalnie dla nich – zaznacza organizatorka. – Będziemy przemierzać krótsze dystanse, spędzać razem czas w naturze, zachwycać się przyrodą, poznawać tajniki działania kompasu, mapy, kuchenki turystycznej.

Pierwsza Mała kultura na świeżym już 21 stycznia.

To nie koniec powiewów świeżości w Kulturze na świeżym. Każdy uczestnik krajoznawczych wypraw będzie mógł kolekcjonować wspomnienia przy pomocy Książeczki przygód. Można w niej zapisać nie tylko datę, nazwę i trasę wycieczki, ale również archiwizować najzabawniejsze sytuacje czy niezapomniane przekąski (puszkę szprotek, jajo na twardo, a może nieco zgnieciony kawałek domowego ciasta). Nie obejdzie się bez pieczątek na wzór tych, które zdobywać można, przemierzając górskie szlaki oraz polskie jaskinie. Książeczka przygód będzie doskonałą pamiątką wspólnych wycieczek.