Wiosna zaskoczy podwójnie – rusza nowa platforma KULTUREO

KULTUREO – KULTURA W JAKOŚCI HD

KULTUREO to jedyna w Bydgoszczy platforma VOD poświęcona kulturze w ujęciu interdyscyplinarnym. To nowy adres w sieci stworzony przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, pod którym prezentowane będą treści kulturalne w najwyższej technicznej jakości. Wśród materiałów zamieszczanych na platformie znajdziecie koncerty, spektakle teatralne, filmy, wystawy, wywiady, spotkania z twórcami różnych dziedzin kultury, w tym m.in. z autorami książek, krytykami filmowymi i teatralnymi, artystami plastykami, muzykami, aktorami, znawcami kultury. Na platformie znajdą się także wirtualne spacery, konferencje czy warsztaty i seminaria.

Główną myślą, która przyświecała nam przy tworzeniu KULTUREO, była chęć umożliwienia wszystkim szerokiego dostępu do kultury i edukacji kulturowej. Świat wirtualny rozszerza się coraz bardziej, dlatego oferta kulturalna w sieci – i to oferta treści wartościowych w wysokiej jakości – jest dzisiaj naturalną drogą prezentowania kultury i oczywistym continuum misji instytucji kultury, jaką jest jej popularyzacja. Ostatecznym zaś bodźcem do stworzenia wygodnej dla użytkowników i bogatej w treści platformy była pandemia, która przeniosła właściwie całą działalność sektora kultury do sieci i uniemożliwiła organizację wydarzeń w tradycyjnej formule. Ale pandemia kiedyś minie, a KULTUREO zostanie z Wami na zawsze. I umożliwi oglądanie wydarzeń zarówno w streamingu na żywo, jak i we wcześniej przez nas zarejestrowanych wydarzeniach.

Dzięki KULTUREO możliwym będzie także zaprezentowanie Wam całego bogactwa i różnorodności oferty kulturalnej tworzonej lub współtworzonej przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, które oprócz najważniejszego projektu – Wiosny Festiwali – proponuje Wam całe mnóstwo wydarzeń.

Z materiałów korzystać można od razu po zalogowaniu się do serwisu i założenia darmowego konta. Część treści udostępniana będzie odpłatnie, a część darmowo. Użytkownicy będą mieli możliwość korzystania z pakietów, serii wydarzeń czy ofert promocyjnych.

Wszystkich, którzy chcieliby z nami współpracować, prosimy o kontakt pod adresem: kultureo@mck-bydgoszcz.pl!

Platforma uruchomiona zostanie 6 kwietnia – wtedy też ruszają pierwsze pokazy filmowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE 2021, czyli „ANIMOCJE DO-GRYWKA”. Zaprosimy Was do obejrzenia filmów, które nie znalazły się w oficjalnej selekcji konkursowej, ale nadal mają szansę powalczyć o nagrody – film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego. W tym roku w ramach „DO-GRYWKI” zobaczycie 31 filmów z całego świata, m.in. z Indii, Węgier, Francji, Estonii, USA, Rosji, Norwegii, Hiszpanii czy Argentyny.

Sam Festiwal ANIMOCJE rozpocznie się 18 kwietnia – i w całości dostępny będzie na platformie KULTUREO.

Wypatrujcie na platformie kolejnych naszych festiwali z Wiosny!