Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wirtuoz perkusji na DRUMS FUSION 2021 – JOJO MAYER & The Nerve zagrają w Bydgoszczy!

Drums Fusion 2021 / Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze

Wirtuoz perkusji na DRUMS FUSION 2021 – JOJO MAYER & The Nerve zagrają w Bydgoszczy!

Wirtuoz perkusji na DRUMS FUSION 2021 – JOJO MAYER & The Nerve zagrają w Bydgoszczy!

Jest legendą perkusji, wybitnym producentem muzycznym, kompozytorem i instrumentalistą. Występuje na najlepszych scenach świata, w tym m.in. na New York Jazz Festival, Glastonburry Open Air, Montreal Jazz Festival. A w sierpniu zagra w Bydgoszczy na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. Jojo Mayer & The Nerve wystąpią dla Was na żywo 21 sierpnia w Miejskim Centrum Kultury!

Jojo Mayer przyjedzie do Bydgoszczy i otworzy nowy cykl DRUMS FUSION pn. „New York Sessions in Bydgoszcz”. W ten sposób chcemy przybliżać publiczności legendarne sylwetki ze świata perkusyjnego, zapraszając muzyków wywodzących się z Nowego Jorku lub związanych muzycznie z tym niezwykłym miastem.

Mayer to wybitny producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumentalista, wirtuoz perkusji i instrumentów perkusyjnych pochodzący ze Szwajcarii. Regularnie występuje na światowych festiwalach oraz tzw. drum clinics, w tym na: New York Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Festival di Jazz a Lugano, Modern Drummer Festival, Glastonburry Open Air, czy Montreal Jazz Festival. Od wielu lat występuje na żywo i nagrywa płyty z zespołem The Nerve.

Muzyczne zjawisko, jakim jest grupa The Nerve to ewolucja legendarnego wydarzenia Prohibited Beatz, które zostało zorganizowane przez Jojo Mayera w Nowym Jorku w latach 90. Początkowo polem działań tej formacji były eksperymentalne interakcje między DJ-ami, artystami wizualnymi, muzykami i publicznością, niemniej z czasem grupa znalazła i ugruntowała swój charakter, łącząc instrumentalne improwizacje z programowaną muzyką elektroniczną. Zespół przyswoił szerokie spektrum stylów: od oldschoolowego Jungle, Dub Step, Glitch czy Tech House, po wszystkie rejony dźwięków, które umykają opisom gatunkowym. The Nerve zdobyło serca publiki przez zdolność do wyprowadzenia tradycyjnych form jazzowej improwizacji w świat pędzących rytmów i ery cyfrowej ewolucji.

Wypatrujcie kolejnych głośnych nazwisk- o tym, kto wystąpi podczas DRUMS FUSION 2021 w dniach 19-22 sierpnia będziemy Was na bieżąco informować.

Sprzedaż biletów ruszy 31 maja na bilety24.pl. Będzie można je także kupić w kasie MCK, przy ul. Marcinkowskiego 12.

Transmisja live będzie także dostępna na naszej platformie VOD – KULTUREO.pl

JOJO MAYER & The Nerve – koncert – 21 sierpnia 2021, godz. 20.00, Miejskie Centrum Kultury i transmisja live na platformie KULTUREO

Drums Fusion 2021 – Prolog
Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze 

Wydarzenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020