Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

ZPP w Ostromecku od 14 września zamknięte dla zwiedzających

Ostromecko planem filmowym do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego

ZPP w Ostromecku od 14 września zamknięte dla zwiedzających

Ostromecko planem filmowym do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego.

Zespół Parkowo-Pałacowy w Ostromecku zamieni się jesienią w wielki plan filmowy. Od połowy września Wojciech Smarzowski przenosi się tam ze swoją ekipą, aby pracować nad najnowszą produkcją pod roboczym tytułem „W2”. Wnętrza Pałacu Nowego staną się tłem do jednej z kluczowych scen filmu – wesela, w której udział wezmą m. in. Agata Kulesza i Robert Więckiewicz. Sceny kręcone będą także w parkowym otoczeniu.

Dlatego oba pałace wraz z restauracją i samym parkiem od 14 września będą zamknięte dla zwiedzających. Do pałaców i na spacery po ostromeckich ogrodach zapraszamy od 30 listopada.

W międzyczasie, podejrzeć będzie można pracę Smarzowskiego i jego ekipy na planie filmowym – MCK wraz ze Studiem Metrage zapraszają 25 września do Ostromecka na Dzień Otwarty. Co zrobić, żeby przybyć na plan Smarzowskiego? Polubić fanpage Studio Metrage na Facebooku oraz wysłać w wiadomości do Metrage swoje zgłoszenie: imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres email. Liczba osób, które wejdą na plan, jest ograniczona ze względów technicznych i epidemiologicznych!

W Kinie Orzeł czeka nas z kolei przegląd twórczości filmowej Smarzowskiego oraz specjalny pokaz filmu „Wesele”z udziałem reżysera, ekipy filmowej i aktorów. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia: https://mck-bydgoszcz.pl/aktualnosci/kino-smarzowskiego-zapraszamy-na-przeglad-tworczosci-rezysera-i-na-plan-filmowy-do-ostromecka/

Film „W2” wejdzie na ekrany kin we wrześniu 2021. Zagrają w nim m. in.: Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Andrzej Chyra, Agata Turkot, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Ryszard Ronczewski, Henryk Gołębiewski. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr (m. in. „Boże Ciało”), a scenografii – Marek Warszewski („Miasto 44”, „Karbala”, „Rojst”). Muzykę napisał Mikołaj Trzaska. Producentami filmu są: Wojciech Gostomczyk (również producent wykonawczy), Janusz Bogaczyk, Janusz Hetman. Za PR filmu odpowiada Marcin Kowalski.

Organizatorami „Kina Smarzowskiego” są Studio Metrage oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Partnerami – Miasto Bydgoszcz oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.