Alicja Majewska Batorego 1/3 – obiekty (wystawa rzeźb)

wystawa potrwa do 8 września

30.06.2023 / Piątek
Galeria Wspólna

30 czerwca 2023, godz. 10.00 – 17.00 / Galeria Wspólna, ul. Batorego 1/3
Alicja Majewska Batorego 1/3 – obiekty

(wystawa potrwa do 8 września)

Alicja Majewska – rzeźbiarka i nauczycielka akademicka. Studia i kariera zawodowa związana z UMK w Toruniu. Tytuł profesora sztuki otrzymała w 2020. Twórczość w zakresie medalierstwa oraz obiektu rzeźbiarskiego. W swojej sztuce odnosi się do zagadnienia fenomenu pamięci i związanego z nim procesu wspomnienia. Szczególnie interesuje ją perspektywa indywidualnego doświadczenia rozpoznanego w kontekście współczesności i kultury. Autorka 11 wystaw indywidualnych i ponad 130 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i przeglądach artystycznych, wielokrotna stypendystka w zakresie sztuki. Prace w licznych kolekcjach prywatnych i muzealnych, m.in. w Muzeum Medalierstwa we Wrocławiu, w Muzeach Okręgowych w Toruniu i Bydgoszczy oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Członkini Międzynarodowej Federacji Sztuki Medalierskiej FIDEM oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Otwarte”. Mieszka i pracuje w Toruniu. Na wystawie artystka zaprezentuje prace z lat 2005–2023.

inf. Justyna Gongała-Wyzujak