Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Animocje prezentują: „Belle” (121′)

specjalny pokaz filmowy

Data:
05.03.2022 / Sobota
Godzina:
18:00
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
10 zł PLN

Opis wydarzenia

5 marca 2022, godz. 18.00 / Kino Orzeł

Animocje prezentują: „Belle”

reż. Mamoru Hosoda, Japonia 2021, 121’, polskie napisy

Reżyser nominowanego do Oscara „Mirai” w swoim najnowszym anime zachwyca niezwykłymi obrazami wirtualnego świata i historią niczym z „Pięknej i Bestii”. Zapraszamy na olśniewający film o szukaniu swojego prawdziwego głosu, życiu w dwóch światach i mocy, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.

Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie… Kim jest Belle?

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.

Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca „Mirai” i „Wilczych dzieci” Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.

Film miał swoją światową premierę na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – MFF w Cannes, gdzie otrzymał 14-minutową owację.

Więcej o filmie TUTAJ.

Zwiastuny