Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Błyskawiczne warsztaty animowane

Oko Nigdy Nie Śpi

Data:
11.07.2020 / Sobota
Godzina:
10:00
Miejsce:
Pałac w Ostromecku
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Błyskawiczne warsztaty animowane w technice pikselacji i wycinanki: Izabela Plucińska, Yann Youette, Justyna Celeda/ OKO 2020.
Tylko kilkanaście miejsc na warsztaty animacji z wybitnymi artystami.

Pałac Ostromecko, 11.07.2020, godz. 10.00 – 14.30.
Zapisy: fundacja.czarnykarzel@gmail.com

Poniżej fragment możliwości artystycznych Izabeli Plucińskiej w filmie „Esterhazy”. Bohaterom animacji w polskiej wersji głosu użyczyli m.in.: Maciej Stuhr, Maria Peszek, Borys Szyc, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski. Ciekawostką może być fakt, iż przy realizacji filmu reżyserka wykorzystała ponad 150 kg plasteliny

Zachowany reżim sanitarny: maseczki, 2 metry odległości

Prowadzący:

Yann Jouette – Yann Goodfaith – tworzy w technologii 3D, wykorzystując ją w pracy przy grach wideo (Ubisoft), reklamach, serialach telewizyjnych. Od 1997 roku jest producentem filmów krótkometrażowych. Najważniejsze dokonania: „The faktory”, „Space feet attack”,  „Dog days”, „Berni’s doll”, „Next generation”, „Sirenashow”.

Izabela Plucińska – reżyserka filmów animowanych. Absolwentką Animacji Filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Filmowej w Poczdamie. Wypracowała własną technikę tworzenia filmów animowanych: filmuje figurki, które sama wykonuje z gliny i plasteliny. Dzięki opracowanemu, specjalnemu sposobowi animowania, reżyserce udaje się osiągać efekt płynnego przenikania barw i wręcz „malowania” plasteliną.[Jej film Jam Session  zdobył wiele międzynarodowych nagród, między innymi Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinie. Wykłada na Akademii Sztuki w Szczecinie

Justyna Celeda – reżyser teatralny, od lat związana z wydziałem reżyserii łódzkiej PWSFTviT, najpierw jako studentka, później jako pedagog . Ważniejsze tytuły, które zrealizowała to: „Droga węża na skale” T. Lindgrena w Teatrze Studyjnym w Łodzi, „Czarujący Korowód” W. Schwaba, „Ożenek” W. Gogola, „Seks dla opornych” M. Rilm w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, „Next-ex” J. Machulskiego, „Dobre rzeczy” L. Lochhead w Teatrze Powszechnym w Łodzi , „Norymberga” oraz „ Życie jest snem” w ,Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie. Na stałe współpracuje jako scenarzystka z Izabelą Plucińską- reżyserem filmów animowanych, laureatką Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale. W Teatrze Współczesnym w Szczecinie w 2005 roku przygotowała w czasie „Inwazji Barbarzyńców”, sceniczne czytanie dramatu Przemysława Wojcieszka „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, W roku 2007 roku w Teatrze Małym zrealizowała „Czarujący korowód” Wernera Schwaba, a następnie Na Arce o ósmej (2009). Jej ostatnie spektakle to „Zatrudnimy Starego Klauna” Mateia Visnieca (2008) i NEXT-EX Juliusza Machulskiego (2009) w Teatrze Powszechnym w Łodzi.