Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Boleo & Follow The Riddim / Dubska / MACKA B / Ruff Puff Sound System / Joint Venture Sound System

6. GET UP BYDGOSZCZ / KUJAWY I POMORZE

Data:
27.10.2023 / Piątek
Godzina:
18:30
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
50 zł, karnet 70 zł PLN

Opis wydarzenia

27 października 2023, start od godz. 18.30 / sala MCK

Get Up Bydgoszcz to impreza celebrująca muzykę reggae w mieście nad Brdą.

Boleo & Follow The Riddim

Boleo & Follow The Riddim to formacja, która została założona wiosną 2017 roku przez stojącego na jej czele Piotra „Boleo” Jaworskiego, oraz perkusistę Jakuba Skibińskiego. Formacja tworzy autorską muzykę w gatunku szeroko pojętego reggae. Debiutancki album zatytułowany „Follow The Riddim”, wydali własnym sumptem wiosną 2019 roku. Uważani są za jedną z największych nadziei nowej polskiej sceny reggae.

Dubska

Dubska to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku w Bydgoszczy – jeden z najważniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce i poza jej granicami. Na festiwalu w Ostródzie otrzymał nagrodę w kategorii najlepsza sekcja rytmiczna. Członkowie grupy zawsze podkreślali swój związek z kulturą reggae, a ich piosenki są odzwierciedleniem tego stylu życia i myślenia.  Własny, niepowtarzalny stylto główne zalety zespołu, które sprawiają, że kapela jest świetnie przyjmowana na koncertach i jest zaliczana do najlepszych grup reggae w Polsce. Muzyka Dubska to przebojowe, reggae’owe piosenki, w większości zaśpiewane w języku polskim.

MACKA B

MACKA B czyli Christopher MacFarlane to urodzony w Wielkiej Brytanii jamajski artysta reggae, wykonawca i aktywista z trzydziestoletnią karierą i jeden z najbardziej wpływowych brytyjskich DJ-ów dancehallowych. Jako praktykujący rastaman, muzyka Macka B opiera się na politycznym i duchowym przesłaniu religii, często z lekkim i humorystycznym akcentem. Współpracując z Mad Professor, połączył dancehall i dubowe style reggae. Jego imię pochodzi od judejskich buntowników przeciwko Grekom, Machabeuszy.

Sound systemy: Ruff Puff Sound System i Joint Venture Sound System

Bilet jednodniowy: 50 zł

Karnet 2-dniowy: 70 zł

Bilety dostępne w kasie MCK oraz na bilety24.pl

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wydarzenie jest współfinansowane z projektu „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.