Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Boylesque” (71′)

LGBT+ Film Festival

Data:
06.05.2023 / Sobota
Godzina:
18:00
Miejsce:
kino Orzeł
Wstęp:
12/14 PLN

Opis wydarzenia

Już flirtuje ze śmiercią, ale wciąż szuka miłości życia – queerowy performer Lulla La Polaca przekroczył osiemdziesiątkę i wciąż chce tańczyć, bawić się i kochać. Ale młodzieńczej duszy opór stawia słabnące, starzejące się ciało. Jak to jest: pragnąć tego, za czym już się nie nadąża? Tęsknić za miłością, mając tak mało czasu na jej spełnienie?
Obcy w plemieniu emerytów, rozkwita wśród młodych, którzy jednak zawsze zostawiają go w tyle; Lulla nigdzie nie przynależy. Zawieszony pomiędzy wspomnieniem dawnego i nadzieją na nowy związek, znajduje schronienie przed samotnością w świecie fantazji.
Bohater filmu nie pasuje do żadnych ról czy pokoleniowych rozdań: bywa na pogrzebach i paradach równości; na dancingach i w gejowskich klubach. Najstarsza polska drag queen z gracją porusza się w świecie, który adoruje młodość, zaś „Boylesque” wychwytuje czułe punkty jej biografii.

scenariusz i reżyseria: Bogna Kowalczyk, obsada: Andrzej Szwan, muzyka: Wojciech Frycz, zdjęcia: Miłosz Kasiura, produkcja: Polska, Czechy 2022, czas: 71 minut, gatunek: film dokumentalny, napisy: angielskie

– IFF Hot Docs Toronto 2022 – Nagroda dla wschodzących międzynarodowych twórców filmowych
– IFF Krakow 2022 – Nagroda Publiczności, Srebrny Lajkonik, konkurs narodowy
– Młodzi i Film Koszalin 2022 – Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych, wyróżnienie specjalne

Bilety:

– 14 PLN / 12 PLN ulgowy
– Karnet 100 PLN (wszystkie filmy)

Brak możliwości rezerwacji biletów

Brak możliwości zwrotu biletów

Sala kinowo-widowiskowa wyposażona jest w pętlę indukcyjną.

Zwiastuny