Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Bydgoscy muzycy w hołdzie Romualdowi Lipko

koncert na żywo

Data:
26.09.2020 / Sobota
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK i Kawiarnia Szpulka
Wstęp:
40/50/60 zł PLN

Opis wydarzenia

To będzie pierwszy koncert na żywo w Miejskim Centrum Kultury od początku pandemii. 26 września bydgoscy muzycy zagrają utwory cenionego kompozytora Romualda Lipko. Po raz pierwszy występy bydgoskich artystów odbywać się będą na dwóch scenach – w sali widowiskowej MCK i w kawiarni Szpulka.
Zapraszamy 26 września 2020 roku o godzinie 19:00 na niezwykły koncert, podczas którego bydgoscy artyści zagrają utwory skomponowane przez zmarłego na początku tego roku Romualda Lipko. Artysta przez wiele lat był liderem grupy Budka Suflera, ale tworzył też dla takich gwiazd jak m. in. Zdzisława Sośnicka, Izabela Trojanowska i Urszula.
Na koncercie nie zabraknie kultowych przebojów, m. in. “Martwe morze”, “Nic nie może przecież wiecznie trwać” czy “Wszystko czego dziś chcę”.
Wystąpią m.in. Adela Konop, Katarzyna Chmara, Michał Sikora, Kuba Andrzejewski i wielu innych bydgoskich artystów.

„Bydgoscy muzycy w hołdzie….” to kolejny taki koncert z cyklu, w którym artyści z Bydgoszczy wspominają nieżyjących już kompozytorów czy muzyków. W poprzednich latach odbyły się  koncerty m.in. w hołdzie Andrzejowi Przybielskiemu czy Korze Jackowskiej. Pomysłodawcą i współorganizatorem cyklu jest Marcin Degowski.

Sprzedaż biletów rusza 26 sierpnia –  bilety do nabycia w kasach MCK i na portalu www.bilety24.pl

Cena: od 26 sierpnia do 2 września – 40 PLN, od 3 do 25 września – 50 PLN. W dniu koncertu – 60 PLN. Liczba miejsc ograniczona!

„Bydgoscy muzycy w hołdzie Romualdowi Lipko” – 26 września 2020, godz. 19.00,  sala koncertowo-widowiskowa MCK i kawiarnia Szpulka.