Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Bydgoska Akademia Jazzu vol. XII John Daversa

koncert na żywo

Data:
16.11.2022 / Środa
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
30 zł PLN

Opis wydarzenia

16 listopada 2022, godz. 19.00 / sala MCK

Bydgoska Akademia Jazzu vol. XII John Daversa

Bydgoska Akademia Jazzu to koncertowa koncepcja wykorzystania potencjału muzycznego drzemiącego w studentach i wykładowcach AMFN w Bydgoszczy. W swoich poprzednich odsłonach doskonale się sprawdziła przyciągając do sali Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy komplet widzów.

Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie amerykański muzyk John Daversa. To wybitny trębacz, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, jego album Kaleidoscope Eyes: Music of the Beatles otrzymał sześć złotych medali na Global Music Awards 2016 i był nominowany do nagrody Grammy 2017 za najlepszy album dużego zespołu jazzowego. W 2019 roku otrzymał dwie nagrody Grammy za płytę American Dreamers: Voices of Hope, Music of Freedom oraz za aranżację hymnu Stars and Stripes Forever. John Daversa prowadzi także działalność pedagogiczną jako profesor w Katedrze Studia Muzyki i Jazzu we Frost School of Music Uniwersytetu Miami.

Tego wspaniałego wykonawcę usłyszymy w towarzystwie pedagogów i studentów Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncert złożony będzie z dwóch części. W części pierwszej usłyszymy m.in. kompozycje Johna Daversy opracowane na mały skład jazzowy.

Towarzyszyć mu będą: Kamila Abrahamowicz – Szlempo – voc, Michał Szlempo – kbd, Piotr Olszewski – git., Grzegorz Nadolny – b. i Piotr Biskupski – dr.

W drugiej części usłyszymy big band złożony ze studentów i pedagogów AMFN – Felix Jazz Orchestra pod dyrekcją Michała Szlempo. John Daversa weźmie w nim udział jako solista, ale także jako aranżer i autor części repertuaru.

Gospodarzem prowadzącym koncert tradycyjnie będzie autor cyklu Grzegorz Nadolny.

Współorganizatorami wydarzenia są:

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

RID – Regionalna Inicjatywa Doskonałości

Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie MCK oraz na bilety24.pl