Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Opis wydarzenia

16 marca 2024, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK

Bydgoska Akademia Jazzu vol. XIV

W czternastej odsłonie Bydgoskiej Akademii Jazzu chcielibyśmy zaprezentować Państwu naszych najlepszych kompozytorów i aranżerów, którzy mają już ugruntowaną pozycję zarówno w kraju, jak i na świecie. Fenomenalne aranżacje i wyśmienite kompozycje Krzysztofa Herdzina rozbrzmiewają na licznych festiwalach, w programach telewizyjnych czy salach koncertowych w Polsce i na świecie od wielu już lat.

Adam Lemańczyk coraz śmielej prezentuje się jako aranżer i kompozytor na krajowych scenach teatralnych i filharmonicznych.

Michał Szlempo, od lat prowadzący akademicki big band Felix Jazz Orchestra, silnie zaznaczył swoją pozycję na fonograficznym rynku orkiestrowym albumem pt.: „Solaris”, gdzie odważnie eksploruje i scala nowe brzmienia pracuje również jako producent i aranżer w programach telewizyjnych m.in dla telewizji Polsat.

Sabina Myrczek w swojej działalności artystycznej łączy śpiewanie z komponowaniem muzyki i aranżowaniem jej na różne składy wokalno-instrumentalne, od mniejszych zespołów po chór, big-band, orkiestrę symfoniczną.

Pod ich skrzydłami wyrasta nowy narybek wyróżniających się młodych twórców kreujących swój osobisty świat muzyki.

Sylwester Bugajak i Daria Kobierecka to studenci, którzy już prezentowali swoje muzyczne talenty przed bydgoską publicznością. Tym razem będą debiutować w trudnym rzemiośle jako twórcy autorskich kompozycji i orkiestrowych aranżacji.

Wystąpią:

Felix Jazz Orchestra
Krzysztof Herdzin – dyrygent, kompozytor, aranżer, fortepian
Michał Szlempo – dyrygent, kompozytor, aranżer, fortepian
Adam Lemańczyk – dyrygent, kompozytor, aranżer, fortepian
Sabina Myrczek – dyrygent, kompozytor, aranżer, śpiew
Sylwester Bugajak – dyrygent, kompozytor, aranżer, gitara
Daria Kobierecka – dyrygent, kompozytor, aranżer, śpiew

Grzegorz Nadolny – gitara basowa, kontrabas
Mateusz Krawczyk – perkusja

Bilety w cenie 20/25 zł dostępne na bilety24.pl oraz w kasie MCK.