Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Bydgoszcz na Taśmie z muzyką na żywo Jachna/Kempa/Maćkowiak/Waliszewski

Świętujemy 102 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Data:
20.01.2022 / Czwartek
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
obowiązują wejściówki

Opis wydarzenia

20 stycznia 2022, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK

Bydgoska Kronika Filmowa przy okazji rocznicy Powrotu Bydgoszczy do Macierzy po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców na niezwykły pokaz materiałów zebranych podczas akcji Bydgoszcz na Taśmie. Do seansu muzykę na żywo zagra powołany specjalnie na tę okazję skład Jachna/Kempa/Maćkowiak/Waliszewski.

Projekt Bydgoszcz na Taśmie powstał w 2015 roku z inicjatywy Macieja Cuske i Marcina Sautera. Na wzór Polskiej Kroniki Filmowej pragnęli stworzyć unikalne w skali kraju regionalne archiwum filmowe. Do akcji zaprosili mieszkańców miasta prosząc o przekazanie starych, zalegających na strychach taśm 8 i 16 mm, które następnie zdigitalizowano i opublikowano na stronie bydgoszcznatasmie.pl.

Specjalnie na potrzeby tegorocznego pokazu, muzycy związani z bydgoską sceną eksperymentalną stworzyli autorską oprawę dźwiękową z pogranicza elektroniki, jazzu, post rocka i muzyki filmowej. Będzie to impresja inspirowana filmem, zmontowanym przez BKF z pozyskanych materiałów archiwalnych.

Do filmu na żywo zagrają: 

Wojciech Jachna – trąbka

Artur Maćkowiak – gitara, elektronika

Adam Kempa – gitara, elektronika

Piotr Waliszewski – perkusja

Darmowe wejściówki można odbierać w kasie MCK. Osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 uprzejmie prosimy o okazanie „paszportów covidowych” (UCC) przy pobieraniu wejściówki oraz przed wejściem na salę.