„Cały ten dźwięk”, reż. Gunnar Hall Jensen (90′)

11. FONOMO Film & Music Festival

16.10.2022 / Niedziela
Kino Orzeł
13 zł (60 zł - karnet) PLN

16 października 2022, godz. 13.45 / Kino Orzeł

”Cały ten dźwięk”, reż. Gunnar Hall Jensen
Norwegia, 2020, 90′

Jak dobrze wiecie, zaspokojenie Waszych potrzeb koncertowych jest (bardzo!) bliskie naszemu sercu, aczkolwiek festiwalu Fonomo nie byłoby bez filmów, wizualizacji, projekcji, wystaw i wszystkiego, co cieszy oko. Jednak to, co interesuje nas szczególnie, to przykłady tych form artystycznych, w których te dziedziny się przenikają lub szuka się między nimi zależności.

Flagowym przykładem powyższego jest pierwszy filmowy punkt w programie: Oh, It Hertz (pol. Cały Ten Dźwięk) w reżyserii Gunnara Halla Jensena. Ta norweska produkcja przybliża nam najciekawsze właściwości dźwięku, tego jak na przestrzeni historii dokonywano jego pomiarów, jak próbowano go standaryzować. Główna bohaterka śledzi wątek nazistowskiej armii, która konkretne właściwości dźwięku próbowała wykorzystywać jako broń do manipulacji i wyzwalania agresji. Odwiedzimy też muzyków, którzy po utracie słuchu byli w stanie kontynuować grę na instrumencie oraz sprawdzimy, czy dźwiękiem można leczyć.

Na ten, jak i zdecydowaną większość zaplanowanych pokazów filmowych, zapraszamy Was w październiku w progi naszego wieloletniego partnera – Kina Orzeł działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Karnet w cenie 60 zł dostępny TUTAJ.
Bilet na pojedynczy seans w cenie 13 zł dostępny wyłącznie w kasie MCK.