Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Ciągle pisać się chce”- koncerty na Barce Lemara

koncert online

Data:
27.06.2020 / Sobota
Godzina:
20:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Koncerty na Barce Lemara – muzyczne rejsy z poezją śpiewaną

Zapraszamy na koncerty online poezji śpiewanej w niezwykłej scenerii Barki Lemara. Bydgoscy muzycy zagrają utwory skomponowane do poezji Aleksandry Bacińskiej. W sobotę, 27 czerwca posłuchać będzie można występu zespołu Wszystkiego Najlepszego.

Cykl koncertów pn. ”Ciągle pisać się chce” – trzy muzyczne rejsy Aleksandry Bacińskiej to ukłon w stronę bydgoskich muzyków, którzy grają szeroko pojętą poezję śpiewaną. Na deskach ładowni Barki Lemara zarejestrowaliśmy trzy koncerty czterech zespołów, które śmiało zaliczyć można do najważniejszych grup bydgoskich reprezentujących ten gatunek muzyczny. To Własny Port, Wszystkiego Najlepszego, a także zespoły Leszka Lyczmańskiego i Leonarda Luthera.

Łączy ich nie tylko miłość do poezji śpiewanej i bydgoskie pochodzenie – wszyscy komponują swoje piosenki do tekstów Aleksandry Bacińskiej, której wiersze i teksty wyśpiewywane są na festiwalach w całym kraju. Te właśnie utwory, ale też kompozycje do tekstów własnych usłyszeć będzie można podczas koncertów online w sobotnie wieczory.

Na najbliższy koncert zapraszamy 27 czerwca – na pokładzie Barki Lemara zagra grupa Wszystkiego Najlepszego. Za tydzień wystąpi z kolei Własny Port.

”Ciągle pisać się chce” – trzy muzyczne rejsy Aleksandry Bacińskiej – koncert online, sobota, 27 czerwca, godz. 20.00, fanpage Barki Lemara.