Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Debata „Prawa człowieka – sytuacja osób ze środowiska LGBT w Polsce”

11. LGBT Film Festival 2020

Data:
29.09.2020 / Wtorek
Godzina:
18:00
Miejsce:
kino Pomorzanin
Wstęp:
wejściówki

Opis wydarzenia

Debata „Prawa człowieka – sytuacja osób ze środowiska LGBT w Polsce”

Przez ostanie lata jesteśmy świadkami eskalacji homofobii w naszym kraju! Wydarzenia z tego roku uświadomiły nam, że potrzebna jest merytoryczna dyskusja na temat podstawowych praw człowieka w tym osób LGBT.  Podczas debaty będziemy skupiać się nad dotychczasowymi działaniami środowiska, polityków oraz sojuszników nad poprawą jakości życia osób nieheteroseksualnych w Polsce, o potrzebie zabezpieczenia ofiar przestępstw motywowanych homofobią poprzez zmianę kodeksu karnego, a także o równości małżeńskiej, związkach partnerskich. Chcemy także zaprosić do dyskusji włodarzy naszego miasta.

Swoją obecność potwierdziła już pani Milena Adamczewska-Stachura z  Zespołu ds. Równego Traktowania z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Debata odbędzie się w Kinie Pomorzanin 29 września 2020 o godz. 18.00. Na wydarzenie niezbędne jest posiadanie darmowej wejściówki – do odebrania w kasie MCK. Liczba miejsc jest ograniczona! Więcej informacji na temat debaty na festiwalowym facebooku LGBT Film Festival Bydgoszcz:

https://www.facebook.com/events/984521232063103/

29 września 2020 o godz. 18.00, Kino Pomorzanin, ul. Gdańska 10