„Detektyw Bruno” (109′) 6+

Kino Orzeł
13 PLN

reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej, Polska 2022, oryginalna wersja językowa

Detektyw potrafiący rozwiązać każdą zagadkę i chłopiec poszukujący skarbu oznaczają jedno – wspaniałą przygodę! Nawet, jeśli detektyw okaże się… jedynie serialowym aktorem.

Dociekliwy i spostrzegawczy Oskar uwielbia serial o detektywie Brunie i chciałby być taki sam jak on. Gdy na swoje 8 urodziny dostaje tajemniczą wskazówkę o prezencie od rodziców, wie, że musi wymknąć się z rodzinnego Domu Dziecka. Tylko jedna osoba może mu pomóc w rozwiązaniu zagadki – niezastąpiony detektyw Bruno! Jest tylko mały problem: zadufany w sobie aktor Bruno Księski nie przepada za dziećmi.  Czy Oskarowi uda się wciągnąć swojego idola w ekscytującą grę miejską i wspólnie rozwikłać tajemnicę? I czy wiara chłopca w niezastąpionego detektywa wywróci do góry nogami życie aktora, a jego serce zmięknie?

Czy wiesz, że…

Akcja filmu kręcona była w Warszawie? Zobaczycie takie miejsca, jak Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki, Królikarnię czy warszawskie zoo.

Zwiastuny