Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

DF2023: MISTRZOWIE RYTMU – Zohar Fresco

16. Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion 2023

Data:
30.05.2023 / Wtorek
Godzina:
20:00
Miejsce:
sala MCK
Wstęp:
60 zł PLN

Opis wydarzenia

30 maja 2023, od godz. 20.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK

DF2023: MISTRZOWIE RYTMU – Zohar Fresco

Zohar Fresco – mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych – ogłaszamy kolejną gwiazdę festiwalu Drums Fusion.

Zohar Fresco to niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych, szczególnie znany jest ze swojej wirtuozerskiej gry na Tof Miriam, starożytnym bębnie ramowym.
Urodził się w Izraelu w rodzinie pochodzenia tureckiego. Jest potomkiem Tamburi Izhaka Fresco – wybitnego kompozytora, który żył w XVIII-XIX wieku. Zohar od wczesnych lat interesował się muzyką odkrywając potencjał, który istnieje w tof miriam i poświęcił swoje całe muzyczne życie na rozwój nowej techniki palcowania i unikalnego języka muzycznego pod nazwą MANEGINA. Szybko stworzył swój własny styl perkusyjny i stał się inspiracją oraz mentorem dla muzyków na całym świecie jako niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych.

Zohar grał i występował z takimi artystami jak m.in.: Glen Velez, Ustad Zakir Hussain, Mısırlı Ahmet, Philip Glass czy Ross Daly. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Peimot Festival, odbywającego się w Confederation House w Jerozolimie oraz prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie.

W Polsce jest najbardziej znany jako współtwórca „jazzowego dream team” – tria Fresco/Możdżer/Danielsson, z którym nagrał cztery albumy studyjne.

Na festiwalu DRUMS FUSION artysta zaprezentuje wyjątkowy projekt. W składzie muzyków pojawią się wybitne postaci świata jazzu, soul oraz tradycyjnych brzmień bliskiego wschodu.

UWAGA!
Fresco poprowadzi także MASTERCLASS – 29 maja, godz. 17.00 w siedzibie Akademii Muzycznej (ul. Gdańska 20)

Wstęp wolny / obowiązują zapisy na adres: sabina.stankiewicz@mck-bydgoszcz.pl

Bilety dostępne w kasie MCK (ul. Marcinkowskiego 12-14) oraz na: bilety24.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl

Cena: 60 zł