DF2023: OPEN DAY – Show Room / premiera płyty „Portrety 2” / koncert BUHHAJ & DEMOLKA

16. Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion 2023

01.06.2023 / Czwartek
sala MCK

1 czerwca 2023, od godz. 16.30 / foyer i sala MCK

W czwartek, 1 czerwca po południu zapraszamy do kwatery głównej bydgoskiego Emceku na Drums Fusion Open Day.

PROGRAM:

godz. 16.30 – DRUMS FUSION SHOW ROOM: Nabór kandydatów do szkoły gry na perkusji Rhythm Academy, prezentacja umiejętności uczniów.

Szymon Marciniak – założyciel Szkoły Rhythm Academy. Nauką gry na perkusji zaczął zajmować się już na początku studiów. Szybko, okazjonalne lekcje gry na perkusji, zmieniły się w regularne nauczanie i przerodziły się w kolejną pasję. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku instrumentalistyka jazzowa – perkusja. Jest Laureatem takich konkursów muzycznych jak m.in.: XXI Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Drumfest 2018r., Polskie Nagrody Perkusyjne 2019. Współpracuje z takimi instytucjami jak: Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, MCK Bydgoszcz, Kinoteatr Adria Bydgoszcz. Udziela i udzielał w takich projektach muzycznych jak: Rafał Jackiewicz Quartet, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Lunar, Ziemia Bydgoska, oraz w wielu innych projektach jako muzyk sesyjny.

godz. 19.00 -> „PORTRETY 2” – PREMIERA PŁYTY (prowadzący Marcin Grośkiewicz)

U Know Me Records to jedna z najbardziej uznanych, niezależnych oficyn muzycznych w Polsce. Od ponad 10 lat niemal w pojedynkę odpowiada za nią Marcin „Groh” Grośkiewicz – postać znana i bardzo ceniona w środowisku muzycznym. To on dał możliwość zaistnienia wielu muzycznym projektom, stawiając sukcesywnie na świeżych i bezkompromisowych muzyków.
W katalogu wytwórni znajdują się wydawnictwa takich artystów, jak RYSY, Xxanaxx, Daniel Drumz, Kixnare, Wojtek Urbański, Ffrancis czy SONAR. Łącznie kilkadziesiąt, mniej lub bardziej, obszernych publikacji, które ciekawią nie tylko brzmieniem, ale i formą ich wydania. Od samego początku UKM stawia na winyla i traktuje ten nośnik jako fundament swoich działań wydawniczych.
PORTRETY to unikatowy w sakli wydawniczej projekt, który w całości poświęcony jest perkusistom. To prezentacja kompozycji wybitnych, kreatywnych muzyków. Z której każda jest inna, oparta o rytm i perkusję, ale za każdym razem zaskakuje świeżością aranżacji. Wydawnictwo jest wyjątkowe nie tylko pod względem artystycznym i dźwiękowym ale także wizualnym. Winyle wydawane przez „Groha” to egzemplarze wręcz kolekcjonerskie, wydawane w ograniczonych nakładach, dźwiękowe „smaczki”, które doceniane są na całym świecie.
Kogo znajdziemy na płycie „PORTRETY 2”? – absolutnie wybitnych rytmików: Zbigniew Robert „Inferno” Promiński (BEHEMOTH!, Azarath), Teo Olter (Pokusa, Nietakt, NAAAL i Źimne Krwi), Wiktoria Jakubowska (Kasia Lins, Ofelia, Paulina Przybysz, Ralph Kaminski, KARAŚ/ROGUCKI), Miłosz Pękała (Mitch&Mitch, Kwadrofonik, Hob-beats Percussion Group), Macio Moretti (Starzy Singers, muzyk ParisTetris, Baaba Kulka, Mołr Drammaz), Wojtek Warmijak (Immortal Onion, Hani Rani, Katarzyna Groniec), Tymoteusz Papior (Alan Wykpisz, Paweł Pańta, Czesław Mozil), Wojtek Sobura (Nosowska, Skubas).

godz. 21.00 –> BUHHAJ & DEMOLKA (KONCERT)

BUHHAJ & DEMOLKA to autorski projekt Łukasza Brzozowskiego oraz Tomasza Molki, który od samego początku realizowany jest jako niezwykłe połączenie metalu ze światem muzyki Drum & Bass. Za dobór utworów, ich miks i tempo DJ-seta odpowiedzialny będzie BUHHAJ, natomiast Demolka wzmocni numery grą na perkusji, rozszerzając ich brzmienie i wzbogacając zimną, elektroniczną muzykę o bardziej organiczny wymiar.
Twórcy projektu skupiają się na neurofunku- agresywna charakterystyka tego odłamu muzyki DNB najlepiej współgra z ostrym brzmieniem metalu. Każdy z ich występów jest konsekwencją wielu godzin prób, dzięki czemu ich show to nie spontaniczna improwizacja DJ-a z perkusistą, to spektakularne widowisko dopieszczone w najdrobniejszym detalu.

—– —

🥁 DRUMS FUSION 2023: OPEN DAY 🥁