DF2023: „Po prostu Kobieta” – wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Biniek

foyer MCK

2 czerwca 2023, od godz. 19.00 / foyer MCK

DF2023: „Po prostu Kobieta” – wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Biniek

Zapraszamy na wernisaż wystawy przygotowanej jako wydarzenie towarzyszące Dnia Inkluzywności. Autorką zdjęć jest Gosia Biniek, która zaprezentuje swoje fotografie z cyklu zatytułowanego “Po prostu Kobieta”.

Gosia Biniek w swoim życiu zawodowym łączy dwie pasje: fotografię i psychologię. Udowadnia, że umiejętna kombinacja tych profesji sprawia, że w centrum jej zainteresowania zawsze staje człowiek – ze swoimi emocjami i doświadczeniem.

Projekt „Po prostu Kobieta”, który zaprezentuje w Emceku podczas Festiwalu Drums Fusion, to owoc podróży, poszukiwań, fascynacji ludźmi i różnorodnością świata.
– To apoteoza kobiecości i wielokulturowości, a także wyraz poczucia wspólnoty z kobietami na całym świecie – zaznacza Biniek.
Każde zdjęcie to opowieść, którą artystka snuje kobietach z całego świata. To historie o codzienności Kubanek, o skutkach brutalnego prawa rodzinnego w Marakeszu czy o cieniach wdowieństwa w Kenii.

Na ekspozycję składają się 23 czarno-białe fotografie, których bohaterkami są kobiety w różnym wieku, różnej narodowości, rasy i wyznania. Choć tak wiele je różni, są one do siebie podobne.
– Wszędzie przeżywamy radości i smutki dzieciństwa, ból dojrzewania, sercowe rozterki, trudy macierzyństwa, rozstania, starzenie się, samotność, strach przed śmiercią i wszechobecną, towarzyszącą nam przez całe życie mizoginią – opowiada fotografka.