Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

DF2023: POBIJ Z NAMI REKORD GUINNESSA!

16. Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion 2023

Data:
28.05.2023 / Niedziela
Godzina:
16:00
Miejsce:
Hala Immobile Łuczniczka, ul. Toruńska 59 (wejście na Łuczniczkę od strony rzeki - trybuna A)
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

28 maja 2023, niedziela, godz. 16.00 / Łuczniczka Hala Sportowo-Wypoczynkowa (wejście na Łuczniczkę od strony rzeki – trybuna A)

DF2023: POBIJ Z NAMI REKORD GUINNESSA!

Bijemy kolejny rekord na festiwalu DRUMS FUSION! I to rekord nie byle jaki, bo REKORD GUINNESSA w kategorii „największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”. Chodźcie do Hali Immobile Łuczniczka i wybijcie z nami rytm do piosenki HAKUNA MATATA z filmu „Król lew”.

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich, najlepiej całymi rodzinami. Ci, którzy zapiszą się na bicie rekordu wcześniej na email rekord@mck-bydgoszcz.pl, mają gwarancję otrzymania gadżetu festiwalowego. A będzie to komplet pałek perkusyjnych z logo festiwalu, który będzie można wypróbować właśnie podczas rekordu.

Do wybijania rytmu potrzebne nam będą instrumenty – te można albo zrobić samemu w domu (z pomocą filmu instruktażowego – w linku), albo przyjść o godz. 13.30 do Hali Immobile Łuczniczka i skorzystać z pomocy i materiałów przygotowanych przez nas. Najlepiej jednak weź ze sobą którąś z następujących rzeczy: tuby z kartonu, wiaderka plastikowe, garnki i pokrywki, puszki, drewniane łyżki, a także zalegające w szafce ryż, kaszę i inne produkty, z których można zrobić perkusjonalia.

Wszyscy, którzy będą bić z nami rekord, zostaną przydzieleni do jednej z czterech grup podzielonych ze względu na rodzaje instrumentów:

· I GRUPA: Sekcja dzwonków (instrumenty blaszane),

· II GRUPA: Sekcja surdo (bębny zrobione z plastikowych wiader),

· III GRUPA: Sekcja cajonowa (pudła kartonowe, skrzynki drewniane),

· IV GRUPA: Sekcja chocalho (dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki i shakery).

Filmy z instrukcjami, jak wybijać rytm w danej sekcji, znajdziesz na kanale Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na YouTube.

Zapisy przyjmujemy do 25 maja do godz. 12.00 na adres: rekord@mck-bydgoszcz.pl. W mailu należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i wiek uczestnika (osoby do 14 roku życia muszą pozostać podczas trwania imprezy pod opieką dorosłych opiekunów).

Bicie rekordu Guinnessa uświetni koncert naszej niezwykle oryginalnej Orkiestry na Dużym Rowerze (Big Bike Orchestra), zespołu, który podbił już serca widzów programu Mam Talent. Zagrają z zaproszonymi gośćmi i razem z nami poczekają do ogłoszenia wyniku przez sędziów, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem rekordu.

PROGRAM:

28 maja 2023, Hala Immobile Łuczniczka

· 13.30 -15.00 – otwarte warsztaty na Hali

· 15.00 – 16.00 – wpuszczanie na płytę Łuczniczki uczestników bicia rekordu/wspólne ćwiczenie przed ostatecznym graniem/Koncert Akademii Muzycznej pod kierownictwem prof. Jurczyka/koncert Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej

· 16.00 – próba bicia rekordu Guinnessa

· 16.30 – koncert Big Bike Orchestra ze specjalnymi gośćmi

Linki do filmów instruktażowych dla poszczególnych Sekcji (Hakuna Matata).

1. Wszystkie sekcje razem – TUTAJ

2. Sekcja Surdo – TUTAJ

3. Sekcja dzwonków – TUTAJ

4. Sekcja Chocalo – TUTAJ

5. Sekcja Cajonowa – TUTAJ

Zwiastuny