Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

DF2023: RYTM RAPU – Fun Lovin’ Criminals + Sklejam Słowa

16. Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion 2023

Data:
27.05.2023 / Sobota
Godzina:
18:00
Miejsce:
sala MCK
Wstęp:
125 zł PLN

Opis wydarzenia

27 maja 2023, start od godz. 18.00 / sala kinowo-widowiskowa

DF2023: RYTM RAPU – Fun Lovin’ Criminals + Sklejam Słowa

Festiwal otworzy nowojorskie, gwiazdorskie trio FUN LOVIN’ CRIMINALS. Grają szaloną mieszankę bluesa, jazzu, soulu, hip-hopu i rock’n’rolla. Na scenie zarażają energią i z klasą oraz muzycznym wyczuciem sięgają po filmowe motywy ze znakomitego amerykańskiego kina. To wszystko zaprezentują Wam 27 maja w Myślęcinku. To właśnie tam otwieramy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION.

Zespół pojawił się na nowojorskiej scenie muzycznej w 1996 roku wraz z wydaniem debiutanckiego albumu „Come Find Yourself”, który szybko pokrył się platyną. A ich debiutancki singiel „Scooby Snacks”, wykorzystujący sample z klasycznych filmów Tarantino gościł 17 tygodni na liście Billboard, szybko osiągając status złotej płyty w USA. W sumie mają na koncie sześć albumów studyjnych, dwa z coverami, jeden potrójny koncertowy oraz kilka składanek największych przebojów, do których należą „Loco”, „Love Unlimited” oraz „King of New York”. Po długiej przerwie od ostatniego krążka, FLC wypuścili EP-kę „The Roosevelt Sessions”, z którą w listopadzie ub. r. ruszyli w trasę po Stanach Zjednoczonych. Nowymi kawałkami, zapowiadającymi tegoroczny album studyjny, przenoszą fanów do nostalgicznego Nowego Jorku z charakterystyczną dla siebie polityczną satyrą.

Fun Lovin’ Criminals ze swoim eklektycznym stylem idealnie wpisuje się w ideę Drums Fusion – Zainspirowani współczesnymi interpretacjami brzmień i warstw rytmicznych sceny hip hop, oddajemy co roku głos przedstawicielom szeroko pojętej muzyki rap – zaznacza Marek Maciejewski, dyrektor festiwalu. – Pierwsze odsłony koncertów z tego cyklu były wynikiem wieloletniej współpracy z naszymi rodzimymi artystami, którzy nieustannie zdobywają uznanie coraz szerszego grona wielbicieli tego gatunku.

Fun Lovin’ Criminals wystąpią w składzie:
– Brian Fast Leiser
– Frank Benbini
– Naim Cortazzi

Oczywiście nowojorskie trio nie będzie jedynym składem, który zagości tego dni na drumsowej scenie. Przed nimi, w polskiej części koncertu staną na niej prelegenci i uczestnicy warsztatów Sklejam Słowa, które w dniach 6 – 11 marca odbyły się w Pałacach Ostromecko.

Prelegenci:

– Fisz
– Bisz 
– Łona 
– Natalia Grosiak
– Radek Łukasiewicz
– Renata Przemyk 

Ramię w ramię z naszymi gwiazdami stanie również troje wybranych uczestników marcowych warsztatów.
A wszystkim im przygrywać będzie niezwykle sprawny zespół muzyczny w składzie:
– Kacper Grzanka (trąbka)
– Andrzej Konieczny (perkusja)
– Kacper Krupa (saksofon)
– Patryk Piłasiewicz (bas, kontrabas)
– Tomasz ŻYŃY Woźniak (gitara, elektronika).

Wystąpią także uczestnicy warsztatów Sklejam Słowa, czyli:  Daria Barszczyk, Sara Kordowska, Paweł Banaś, Czynniki Pierwsze.

A i to nie koniec wszystkich atrakcji, które czekają Was w Myślęcinku tego dnia! O tym jednak wspomnimy niebawem.

Bilety do kupienia w kasie MCK i na www.bilety24.pl