Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

DF2023: Zohar Fresco – Masterclass

16. Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion 2023

Data:
29.05.2023 / Poniedziałek
Godzina:
17:00
Miejsce:
Akademia Muzyczna, ul. Gdańska 20
Wstęp:
Wstęp wolny / obowiązują zapisy na adres: sabina.stankiewicz@mck-bydgoszcz.pl

Opis wydarzenia

29 maja 2023, godz. 17.00 / Akademia Muzyczna, ul. Gdańska 20

DF2023: Zohar Fresco – Masterclass

Zohar Fresco to niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych, szczególnie znany jest ze swojej wirtuozerskiej gry na Tof Miriam, starożytnym bębnie ramowym.
Urodził się w Izraelu w rodzinie pochodzenia tureckiego. Jest potomkiem Tamburi Izhaka Fresco – wybitnego kompozytora, który żył w XVIII-XIX wieku. Zohar od wczesnych lat interesował się muzyką odkrywając potencjał, który istnieje w tof miriam i poświęcił swoje całe muzyczne życie na rozwój nowej techniki palcowania i unikalnego języka muzycznego pod nazwą MANEGINA. Szybko stworzył swój własny styl perkusyjny i stał się inspiracją oraz mentorem dla muzyków na całym świecie jako niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych.

Zohar grał i występował z takimi artystami jak m.in.: Glen Velez, Ustad Zakir Hussain, Mısırlı Ahmet, Philip Glass czy Ross Daly. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Peimot Festival, odbywającego się w Confederation House w Jerozolimie oraz prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie.

W Polsce jest najbardziej znany jako współtwórca „jazzowego dream team” – tria Fresco/Możdżer/Danielsson, z którym nagrał cztery albumy studyjne.

Na festiwalu DRUMS FUSION artysta poprowadzi MASTERCLASS – 29 maja, godz. 17.00 w siedzibie Akademii Muzycznej (ul. Gdańska 20)

Wstęp wolny / obowiązują zapisy na adres: sabina.stankiewicz@mck-bydgoszcz.pl