Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Do-grywka II (70′, 14+)

MFFA Animocje

Data:
07.04.2023 / Piątek
Godzina:
19:30
Miejsce:
Klub Mózg
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Filmy zakwalifikowane do „Do-grywki” będą oceniane przez widzki i widzów. Animacja z największą procentowo ilością głosów wejdzie z dziką kartą do Konkursu Międzynarodowego.

Birds Whose Legs Breaks Off, reż. Dirk Verschure, Holandia, 2022, 7′

Tajemnicza choroba dziesiątkuje populację ptaków. Praktycznie wszystko ulega rozkładowi. Samoloty rozbijają się, miasta płoną, telewizja przestaje nadawać. Setki postaci poddają się “ptasiej zarazie” – tak gwałtownej, że brakuje czasu na jakąkolwiek reakcję.

Salvation Has No Name, reż. Joseph Wallace, Wielka Brytania, Francja, Czechy, 2022, 17′

Trupa klaunów spotyka się, by wystawić opowieść o księdzu i uchodźcy. Jednak wraz z rozwojem narracji, powoli zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją.

Passenger / Pasajero, reż. Juan Pablo Zaramella, Argentyna, 2022,

‍Podróż przez obfitujące w konflikty relacje między człowiekiem, jego środowiskiem i normami społecznymi.

A journey through the conflictive relationship between a man, his social environment and codes.

YUGO, reż. Carlos Gomez Salamanca, Francja, 2021, 10′

‍Zeznania krewnych prowadzą do śladów podróży kobiety i mężczyzny. Zmuszeni do opuszczenia rodzinnych stron, osiedlają się oni na obrzeżach miejscowości Bogotá i podejmują pracę przy produkcji dekoracyjnych elementów ciężarówek.

Sisters, reż. Andrea Szelesova, Czechy, 2021, 11’22”

‍Ogromnych rozmiarów osoba – Wielka Siostra – tkwi w piachu na odludziu. Nie może się wydostać, a ciężar sytuacji spada na rozżaloną młodszą siostrę. Tymczasem Wielka Siostra wciąż rośnie, zapadając się coraz głębiej w piach. Mimo wysiłków, młodsza siostra nie jest w stanie jej pomóc.. Zostaje im już tylko jedna noc, by pożegnać się i odpuścić.

Seniors 3000, reż. Julien David, Francja, 2022, 16’25”

Biomechaniczna fuzja między Marlene, sekretarką z 30-letnim doświadczeniem, a modelem x3000 drukarki, pozwala na stworzenie nowej generacji pracowników: senior 3000.Rewolucja na rynku pracy jest w toku!