Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Dominika Zamara

koncert online

Data:
17.04.2020 / Piątek
Godzina:
18:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Pałac Ostromecko także w tych trudnych czasach staje na wysokości zadania upowszechniania kultury i sztuki. Mamy niecodzienną okazję jako jedni z pierwszych w Polsce zorganizować koncert muzyki klasycznej online!
Wspólnie z irlandzką agencją artystyczną TALENT MUSIC AGENCY oraz agencją SPIN TANK – MASTERSART mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert w formule online Dominiki Zamary – sporanistki znanej z najsłynniejszych sal koncertowych świata! To niezwykłe wydarzenie będzie można śledzić na urządzeniach mobilnych na całym świecie zapewniając najwyższy poziom doznań artystycznych jakich tak brakuje nam w dobie pandemii.

Szczegóły dotyczące koncertu i dostępu do transmisji znajdą Państwo na stronie www.talentmusicagency.com w zakładce Events.

Śpiewaczka w 2007 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu i zdobyła stypendium na roczną naukę we włoskim Konserwatorium w Weronie. Jej kariera rozpoczęła się w 2008 r. – od tego czasu występuje na całym świecie. Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze „Cyganeria” Pucciniego. Regularnie śpiewa w USA – m.in. w Lincoln Center czy Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Koncertowała w Meksyku w najbardziej prestiżowej sali koncertowej w Ameryce Łacińskiej – Manuel Ponce Hall. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród- m.in. zdobyła Złotą Sowę w Wiedniu, Nagrodę Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagrodę w Cremonie Stradivarii za DVD z muzyką Vivaldiego.