Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Opis wydarzenia

12 stycznia 2024, piątek, godz. 18.00 / foyer MCK

Dyplomy: Bydgoska Akademia Fotografii 13 – wernisaż wystawy

Zapraszamy na wystawę prac dyplomowych absolwentów 13. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii, połączonej z rozdaniem dyplomów. Bydgoska Akademia Fotografii to roczny kurs dla osób, które pierwsze kroki w fotografii mają już za sobą. Jak co roku prezentujemy różnorodność postaw, refleksji i sposobów użycia fotografii, które powstawały pod opieką promotorów: Jacka Ziółkowskiego, Wojtka Woźniaka, Arkadiusza Blachowskiego, Marka Noniewicza.

Na wystawie będzie można zobaczyć szeroki przekrój tematyczny: od metaforycznych fotografii wykonanych klasyczną już metodą analogową po obrazy wykorzystujące współczesne możliwości kreacji fotografii cyfrowej, od portretu po reportaż. Zaskakujące, jaką twórczą świadomość można osiągnąć w ciągu rocznej edukacji pod okiem mistrzów.

W tegorocznej wystawie udział biorą: Julia Borkowska-Kiss, Joanna Osowska, Cezary Haracewiat, Bernadeta Haracewiat, Paulina Borucka, Karolina Engelgardt, Zofia Ruprecht.