Dziecięca Orkiestra Recyklingowa – premiera teledysku

17.12.2020 / Czwartek
FB Drums Fusion i Emcekowy YT

17 grudnia 2020, godz. 18.00 / FB Drums Fusion i YouTube Emcek

Dzieci kontra śmieci – zobacz pierwszy teledysk Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej

Bębny, kotły, talerze, dzwonki – wszystko zrobione z materiałów recyklingowych, w dodatku samodzielnie przez młodych muzyków – Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na premierę teledysku Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej, która działa pod szyldem DRUMS FUSION. Premiera w czwartek, 17 grudnia o godz. 18.00.

Bycie eko to nie jest już dzisiaj jedynie modny trend. To świadoma postawa odpowiedzialności za życie swoje, przyszłych pokoleń i za kondycję naszej planety, która przez wzmożony konsumpcjonizm i rozwój technologiczny jest w coraz gorszym stanie. To podejmowanie świadomych wyborów przy codziennych czynnościach, takich, dzięki którym szeroko pojęte zanieczyszczenie środowiska można zminimalizować. I świadomość, że każdy pojedynczy człowiek ma wpływ na to, jak wyglądać będzie świat za dekadę czy wiek.

Taką postawę można, a nawet powinno się pokazywać i promować poprzez kulturę. A co jeszcze ważniejsze – poprzez kulturę można edukować młodych ludzi do ekologicznego stylu życia.

Pod okiem Jacka Kwaśniaka, bydgoskiego perkusisty utworzyliśmy Dziecięcą Orkiestrę Recyklingową złożoną z dzieci z perkusyjnego Klubu Salsa (MDK nr 4). Młodzi muzycy samodzielnie stworzyli instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. W ruch poszły kartony, butelki plastikowe, kawałki mebli, kanki na mleko, garnki, pudełka, puszki i wiadra. Z nich powstały bębny, kotły, talerze, konga czy dzwonki i inne instrumenty doskonale imitujące te prawdziwe instrumenty perkusyjne.

Specjalnie dla Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej, muzycy z bydgoskiej Akademii Muzycznej zaaranżowali znane utwory, skomponowali też własne. Pierwszy z nich usłyszymy w czwartek, 17 grudnia o godz. 18.00 na FB Drums Fusion oraz Emcekowym YouTubie.

Ale występy Orkiestry nie będą jedynym akcentem eko w naszej działalności – wątek ekologiczny towarzyszyć będzie Wiośnie Festiwali i innym organizowanym przez nas wydarzeniom.

Wiosną ruszą także kolejne nabory do Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej – niewykluczone, że po raz kolejny uda nam się pobić rekord w grze na instrumentach perkusyjnych, tym razem stworzonych z surowców wtórnych.