Edward Saliński: #Plakat/Ilustracja – wystawa

Galeria Wspólna

13 czerwca 2023 / Galeria Wspólna 10.00 – 17.00

Edward Saliński: #Plakat/Ilustracja

(wystawa potrwa do 23 czerwca)

Edward Saliński – artysta grafik, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, dyplom 1974. W latach 1975–2015 nauczyciel akademicki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Od 2018 roku do chwili obecnej zatrudniony na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Zorganizował 12 wystaw indywidualnych plakatu i ilustracji.

Edward Saliński: „Obecna wystawa jest jedną z wystaw podsumowujących 50-lecie pracy twórczej. Moje zainteresowania naukowe i twórcze dotyczą teoretycznych i praktycznych uwarunkowań komunikacji wizualnej. Wystawa w Galerii Wspólnej obejmuje prezentację prac z zakresu projektowania graficznego. Są to wybrane plakaty, ilustracje i znaki graficzne odnoszące się do bieżących wydarzeń artystycznych i społecznych. W cyklu ilustracji Ze szkicownika tetryka staram się w satyryczny sposób reagować wizualnie na codzienność”.