Elementarz projektowania. Prosty kurs projektowania wnętrz.

prowadzenie Marta Brewka

30.09.2021 / Czwartek
salonik MCK
20 zł PLN

30 września 2021, godz. 17.00 / Salonik Secesyjny MCK

Zapraszamy na nowy, trwający 10 miesięcy kurs projektowania wnętrz. Spotkania odbywać będą się w Miejskim Centrum Kultury w Saloniku Secesyjnym – co miesiąc będziemy rozmawiać na tematy związane z urządzaniem i aranżacją wnętrz. Warsztaty poprowadzi Marta Brewka.

Program:

1. A jak tę przestrzeń przygotować? Czyli od czego zacząć, kiedy mamy stan developerski i pusto wszędzie. Te tematy trzeba przerobić żeby iść dalej.
  2. Bo domowej przestrzeni należy sprostać, czyli o tym czy usytuowanie okna wobec drzwi ma znaczenie? Jak korytarz skrócić optycznie, jak powiększyć?
  3. Co ma wspólnego bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój dla Twojego domu?
  4. Bezpieczeństwo Twoje, Twojego dziecka czy kota – żeby dom nie zabił. No i zrównoważony rozwój po raz kolejny, bo to temat ważny.
  5. Dlaczego technologia w domu jest superważna? No właśnie. I jak to zrobić żeby nam to życie ułatwiało.
  6. Ej ! Co z organizacją i przechowywaniem ? Oh, no to są super rzeczy. I te słodkie pudełka i pomysły na oszczędzanie przestrzeni. Czy Polacy umieją się organizować?
  7. Forma, kolor i wzór. Czy to jest ważne? Jakim kluczem się poruszać? Jak łączyć? Lepsze gładkie czy kolorowe?
  8. Główne zadania oświetlenia.
  9. Heca z tymi tekstyliami. Kto się w tekstyliach nie lubuje? Kochamy się stroić i kochamy stroić nasze mieszkania. Gdzie używać i jak? Może tymi szmatkami można się pobawić w sposób nieoczywisty?
  10. Jak dekorować okna.
  11. Komu potrzebne są akcesoria i po co? No i na wszystkie inne detale, bez których dom byłby tylko zwykłym miejscem do mieszkania.

Marta Brewka – bydgoszczanka, ukończyła studia na wydziale Architektury Wnętrz na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. W ramach studiów wyjechała na półroczne stypendium do Włoch. Dzięki temu kultura i design włoski stał się jej pasją. Pracowała min. na planie serialu wytwórni MTL Max Film jako scenografka. Kolejnym ciekawym wyzwaniem stała się dla niej praca w IKEA jako projektantki wnętrz nowopowstających sklepów za granicą, lokalny projektant, a także jako trener rozwoju kompetencji. Interesuje ją architektura, moda, dizajn, rzemiosło. Wszystko co piękne i dobrej jakości.

Zapisy: dominika.kiss-orska@mck-bydgoszcz.pl
Bilety: 20 zł za spotkanie, dostępne w kasie MCK