X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA 2022

06.05.2022 / Piątek
sala kinowo-widowiskowa MCK

6 maja 2022, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK

W stulecie urodzin Kazimierza Serockiego oraz w 90. rocznicę urodzin Franciszka Woźniaka – koncert muzyki perkusyjnej

PROGRAM:

Rafał Tworek, Yaron na fortepian preparowany i elektronikę* (2022)

Piotr Beciński, Tęskno na skrzypce i instrumentarium elektroniczne* (2022)

Kazimierz Serocki, Continuum. Sekstet na instrumenty perkusyjne (1966)

Zbigniew Rudziński, Campanella na zespół perkusyjny (1977)

Franciszek Woźniak, Symfonia na perkusję (1970)

WYKONAWCY:

The Bacewicz Percussion Ensemble (zespół perkusyjny Akademii Muzycznej w Łodzi w składzie: Dagmara Karandys, Julia Tymanowska, Patrycja Urbańska, Szymon Brillowski, Bruno Deredos, Krzysztof Kloch), Joanna Kowalewska (fortepian), Rafał Tworek (fortepian), Karolina Vallo-Sutt (skrzypce), Piotr Sutt (dyrygent, instrumenty perkusyjne, kierownictwo artystyczne zespołu, prowadzenie koncertu)

*prawykonanie światowe

X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA 2022
6–28 maja 2022 roku

Organizatorzy: Oddział Kujawsko-Pomorski Związku Kompozytorów Polskich w Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Koncerty odbywają się w formie stacjonarnej. Retransmisje koncertów można będzie śledzić w późniejszym terminie na nowamuzyka.bydgoszcz.pl oraz na kanale Festiwal Nowa Muzyka w Bydgoszczy w serwisie internetowym YouTube.