Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
''

Galeria Wspólna

Galeria Wspólna to przede wszystkim wystawy sztuki współczesnej. To też wykłady i spotkania autorskie oraz warsztaty, plenery, konkursy i interdyscyplinarne projekty artystyczne.

Wymowna nazwa galerii odzwierciedla ideę tego miejsca – swą przestrzeń dzielimy z lokalnym oddziałem Polskiego Związku Artystów Plastyków.

Współpracujemy z miejscowymi stowarzyszeniami, fundacjami, szkołami i uczelniami, a przede wszystkim z indywidualnymi artystami i twórcami z Polski i za granicy.

Prezentujemy to co w sztuce ciekawe i nowe, i to co tradycyjne, poparte wieloletnim doświadczeniem i bogatym dorobkiem – można u nas doświadczyć prac z niemal każdej z wizualnych dziedzin. A przy tym zależy nam aby kontakt ze sztuką odbywał się tu w ciepłej, niemal domowej, „wspólnotowej” atmosferze.

Galeria Wspólna działa od 2012 roku i powstała na drodze porozumienia środowisk artystycznych, w okolicach I Bydgoskiego Kongresu Kultury, który odbywał się jesienią 2011 roku.

Zlokalizowana jest w samym sercu miasta – w neorenesansowej kamienicy przy Starym Rynku (ul. Batorego 1/3).
Czynna jest od poniedziałku do środy i w piątki, 10:00 – 17:00., natomiast w czwartki w godzinach 10.00 – 19.00.

Warsztaty:

Piątek w Galerii Wspólnej (w godz. 13.00-16.00) określany jest jako „Piątek w pracowni”.

To czas dostępności pracowników galerii dla osób zainteresowanych konsultacjami w zakresie technik plastycznych. W tych dniach mamy możliwość zorganizowania okazjonalnych warsztatów plastycznych, jednak uprzejmie prosimy o telefoniczne lub mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa, najpóźniej dzień przed.

e-mail: galeriawspolna@mck-bydgoszcz.pl
tel: 52 322 14 47

W dwie soboty w miesiącu w Galerii Wspólnej odbywają się cykliczne warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych, prowadzone przez Henryka Kłosińskiego.

Zapisy na warsztaty prowadzi instruktor, a koszt udziału w warsztatach to 110 zł/ 8 h w miesiącu.

Henryk Kłosiński
tel.: 603 411 471

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK