Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

GET UP! BYDGOSZCZ REGGAE DUB FESTIVAL

koncerty na żywo

Data:
18.11.2022 / Piątek
Godzina:
21:00
Miejsce:
sala MCK
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

18 listopada 2022, od godz. 21.00 / sala MCK

GET UP! BYDGOSZCZ REGGAE DUB FESTIVAL

Wyjątkowe muzyczne wydarzenie już po raz piąty w Bydgoszczy! Na najbliższą odsłonę festiwalu zapraszamy 18 i 19 listopada 2022 r.
W programie, m.in. koncerty, soundsystemy, prelekcje, dyskusje.
Główną gwiazdą będzie legenda brytyjskiego reggae, ale nie zabraknie także rodzimych przedstawicieli gatunku.

21:00 – Sekatory
23:00 – Ruff Puff Sound System

SEKATORY – trójmiejski riddimband tworzony przez muzyków udzielających się również w takich projektach jak Enchantia, drewnofromlas, Dża Dża Dziady, Pandadread Sound System, KONKRETbanda, Joyufl Heart, Roots Dub Trio, Kryzys, Nędza i wielu innych: Orz – bas, Hinzu – perkusja, Bigsky – klawisze, Owca – gitara, DHS – voc, bratrat – dub.
Założeniem składu jest zabawa brzmieniem, rytmem, słowem i melodią jamajskich i brytyjskich klasyków digitalnego reggae oraz własnych kompozycji, którymi próbują dorównać oryginalnym inspiracjom.

Ruff Puff Sound System – Bydgoski kolektyw, promotorów i pasjonatów muzyki reggae dub. Amatorzy szeroko pojętej kultury soundsystemowej, właściciele zestawu głośników. Ich przygoda na scenie trwa 15 lat. Głównym miejscem działania Ruff Puff jest Bydgoszcz, gdzie organizują sesje i współtworzą przeróżne wydarzenia i festiwale. Ich dzieckiem jest Kultura Bassu, jedna z najdłużej odbywających się, cyklicznych imprez poświęconych niskim częstotliwościom w naszym kraju. Co roku pojawiają się także przy okazji lokalnego Get Up Festivalu, gdzie odpowiedzialni są za budowanie sceny Sound System. W ich selekcji
słyszmy roots reggae i dub, w myśl zasady Roots and Culture.
W skład ekipy wchodzą: Bulet, MC Digital K i S.

WSTĘP WOLNY

➡ Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.