Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Gramy dalej, słuchamy dalej – Fonomo 2020” 

premiera + spotkanie

Data:
07.05.2022 / Sobota
Godzina:
20:00
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Zapraszamy Państwa na premierę filmu, z bardzo szczególnej, dziewiątej edycji Fonomo Music & Film Festival, która odbyła się w roku 2020. 
Po filmie spotkanie z twórcami oraz zaproszonymi gośćmi. Swój udział w spotkaniu potwierdzili: reżyser Krzysztof Nowicki oraz Wojciech Jachna, Sławek Janicki, Łukasz Jędrzejczak, Artur Maćkowiak, Krzysztof Ostrowski, Kuba Ziołek. 
Po spotkaniu w Cafe Szpulka koncert z udziałem gości.

„Gramy dalej, słuchamy dalej – Fonomo 2020” 
reż. Krzysztof Nowicki, zdjęcia: Jakub Szymczak

Film jest próbą uchwycenia rzeczywistości Fonomo Music & Film Festival 2020, w kontekście pandemii oraz zmian, które w jej następstwie zaszły. Pytamy zaproszonych artystów o ich opinie na temat teraźniejszości jak i przewidywań przyszłości. Koncerty, które zostały wykonane podczas 9-tej edycji festiwalu były w większości przypadków jednorazowymi prezentacjami. Z uwagi na unikatowość tych sytuacji postanowiliśmy je zarejestrować i najciekawsze fragmenty, wzbogacone o wywiady z twórcami, zaprezentować w formie filmu dokumentalnego. Artyści, którzy znaleźli się w programie Fonomo Music & Film Festival 2020:
Antye Greie-Fuchs, Artur Lis, Dom Spokojnej Młodości, Basia Żach, Bendik Giske, Clinamen, Grzegorz Tarwid, Javva, Jaząbu Trio, Kamil Gubała, Karolina Mełnicka, Radosław Deruba, Sławek Janicki, Vladislav Delay, Qba Janicki, you.Guru.

Film powstał dzięki finansowemu wsparciu Miasta Bydgoszcz.