Grzegorz Jankowicz – WYKŁAD O FRANZU KAFCE

FB Przeczytani i YouTube Emcek

24 marca 2021, godz. 20.00 / FB Przeczytani i YouTube Emcek

GRZEGORZ JANKOWICZ – WYKŁAD O FRANZU KAFCE

Dzięki uprzejmości krakowskiej księgarni LOKATOR, w pracowni artysty Piotra Kalińskiego swój wykład o Franzu Kafce wygłosi Grzegorz Jankowicz.

Grzegorz Jankowicz – filozof literatury, eseista, redaktor, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada, juror Nagrody Conrada oraz Nagrody Literackiej Unii Europejskiej, redaktor działu kultura „Tygodnika Powszechnego”. Autor kilku książek o literaturze i filozofii, m.in. „Gombrowicz – loading. Esej o formie życia”, „Uchodźcy z ziemi Ulro. Eseje”, „Małe języki, wielkie literatury. Small Languages, Big Literature” (wraz z A. Manguelem) czy „Blizny. Eseje”. Współtwórca akcji społecznej „Lekcje czytania z…” oraz pomysłodawca działającej przy Krakowskim Biurze Festiwalowym Szkoły Czytania, w ramach której prowadzi warsztaty z dziećmi, młodzieżą, seniorami i osadzonymi w więzieniach.

Zwiastuny