Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Horse Lords (US) – koncert

FONOMO Music & Film Festival, Pomorze i Kujawy

Data:
13.10.2023 / Piątek
Godzina:
22:00
Miejsce:
klub Mózg
Wstęp:
Info o biletach na stronie Fonomo PLN

Opis wydarzenia

13 października 2023, godz. 22.00 / klub MÓZG, ul. Parkowa 2

Horse Lords (US) – koncert

“Grają eksperymentalną muzykę z elementami krautrocka, post-punku, tradycji muzycznych Appalachów i Afryki, polirytmii, tajemniczych strojeń i elektroniki. Posługują się strojem naturalnym, który jest preferowany przez kompozytorów awangardowych, takich jak La Monte Young i James Tenney”, tak o Horse Lords, rozchwytywanym amerykańskich kwartecie pisze Discogs.

Muzycy powracają z albumem „Comradely Objects”, rytmicznie burzliwym i hipnotycznym jak zwykle w ich przypadku, ale też po raz pierwszy tak różnorodnym instrumentalnie i tak ekspresjonistycznym. Piąty album zespołu z Baltimore nie dokumentuje nowej utopii, lecz przedstawia ekscytujący portret rewolucji w toku. Podobnie jak oryginalne zespoły krautrockowe, które często pozycjonowały swoją muzykę jako wyzwolenie od faszyzmu poprzedniego pokolenia lub model utopijnej przyszłości, Horse Lords przedstawiają swoją muzykę w kategoriach wyraźnie politycznych. Wnikliwy słuchacz być może odbierze Comradely Objects jako katalog idealnych społeczeństw w miniaturze, gdzie każdy głos pracuje, aby wspierać innych, nie tracąc wolności własnej specyfiki.

Pracując nad albumem, kwartet zainwestował mniej energii niż zazwyczaj w metodę udoskonalania nowej muzyki koncertując. Przemyślany proces pisania i songwriterskich analiz doprowadził do powstania utworów, które sygnalizują nowy szczyt kreatywności i muzycznego rozmachu zespołu. Na żywo, Horse Lords przecinają wstęgę do nowego polirytmicznego, międzynarodowego placu zabaw, po którym można swobodnie biegać pośrodku dźwięków twangowej gitary i zaskakujących klawiszowych brzmień Oweena Gardnera, syntezy basu i elektroniki Maxa Eilbachera oraz swoistej synergii perkusyjnej Sama Habermana i Andrew Bernsteina tworzących wszechstronne, pulsujące bicie.

Więcej informacji na stronie FONOMO.

Info o biletach TUTAJ.