Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Impro w odcinkach – odc. 3

program edukacyjny o impro

Data:
18.05.2020 / Poniedziałek
Godzina:
19:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Teatr Impro od kuchni

Spontaniczność i lekkość, nieprzewidywalne puenty i nieoczekiwane zwroty akcji. Z drugiej strony – szereg zasad i reguł, bez których aktorzy nie mogliby dobrze zagrać swoich ról. Taki jest teatr improwizowany, który teraz podejrzeć będzie można zza kulis. Zapraszamy na wideo lekcje w odcinkach, po obejrzeniu których improwizacja nie będzie się wam już więcej kojarzyć z przypadkowością.

Katarzyna Chmara, Alicja Dobrowolna, Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska – improwizatorki z Teatru wymyWammy wiedzą o improwizacji niemal wszystko. Od lat występują na scenach w Polsce i poza jej granicami tworząc unikatowe spektakle teatralne. Uczą także innych trudnej sztuki improwizacji (także w Sekcji Impro w MCK), która nierzadko kojarzy się z brakiem planu, graniem bez scenariusza i wymyślaniem scenek na poczekaniu. Nic bardziej mylnego – to szereg zasad, konkretne reguły, których aktorzy muszą przestrzegać, aby spektakl improwizowany się powiódł.

Artystki wspólnie stworzyły cykl lekcji wideo o improwizacji, który śmiało można nazwać małą encyklopedią tego gatunku teatralnego.

„Impro w odcinkach” to jedna z wielu naszych propozycji w ramach Wiosny Wirtuali 2020, czyli przygotowanych przez nas wydarzeń kulturalnych, w których uczestniczyć możecie bez wychodzenia z domu. Cykl to potężna dawka wiedzy o teatrze impro, nauka improwizacji, konkretne ćwiczenia i najważniejsze zasady, sylwetki pionierów tego gatunku, a dodatkowo – do obejrzenia materiały archiwalne z prób, spektakli i warsztatów teatru improwizowanego.

Przy okazji, bliżej będzie można poznać działającą w Miejskim Centrum Kultury Sekcję Impro i Szkołę Impro, a także historię i skład Teatru wymyWammy.

Nie przegap – najbliższy odcinek w poniedziałek 18 maja o godz. 19.00. Poprzednie odcinki dostępne na facebooku i youtubie wymyWammy.