Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Inna dusza” – spektakl teatralny

reżyseria Michał Siegoczyński w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego

Data:
29.08.2021 / Niedziela
Godzina:
16:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
35 zł / 60 zł PLN

Opis wydarzenia

29 sierpnia 2021 (niedziela), godz. 16.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK

„Inna dusza” – sztuka powstała w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego pt.: „Inna dusza”

reżyseria i tekst
Michał Siegoczyński

współpraca dramaturgiczna
Magda Kupryjanowicz

scenografia i kostiumy
Katarzyna Sankowska

muzyka
Kamil Pater

reżyseria świateł / projekcje wideo
Michał Głaszczka

ruch sceniczny
Alisa Makarenko

asystent reżysera
Michał Surówka

inspicjent
Hanna Gruszczyńska

występują
Izabela Baran, Emilia Piech, Michalina Rodak, Małgorzata Trofimiuk, Małgorzata Witkowska, Mirosław Guzowski, Igor Kowalunas, , Damian Kwiatkowski, Jerzy Pożarowski, Krzysztof Prałat, Michał Surówka oraz Jędrzej Dolata, Nikodem Dunajewski, Cezary Jędrzejewski, Igor Kondrat, Mateusz Musiał,  Filip Paszkowski, Fabian Popielewski.

Premiera odbyła się 25 maja 2019r.

Dwa tygodnie temu przyszła mi do głowy myśl, by zabić Dominikę. Nie wiem czym to było spowodowane, ale czułem, że wzbiera we mnie agresja. Obmyśliłem jak dokonam zabójstwa – powie Jacek B., 13 maja 1999 r., po całonocnym przesłuchaniu. Nad ranem śledczy usłyszy, że to nie była jedyna ofiara zatrzymanego. Nareszcie się z tego wyzwoliłem – doda na koniec.
Sąsiedzi będą się dziwić; to w końcu całkiem dobry chłopak był. Uprzejmy, z normalnej rodziny, nie pił, nie palił. W szkole, co prawda, nie szło mu dobrze, za to w cukierni był wzorem dla innych. Właściciel zakładu powie: Najlepszy z moich uczniów: dokładny, wręcz pedantyczny, do tego artystyczna żyłka. Na 650-lecie Bydgoszczy zrobił makietę zabytkowych spichrzy z czekolady i herbatników. Na wizję lokalną do mieszkania zamordowanej 16-latki wejdzie z promiennym uśmiechem. Spokojnie wskaże miejsca, gdzie schował zakrwawione ubrania i narzędzia zbrodni: tłuczek do mięsa i nóż.
Równe dwadzieścia lat później, Michał Siegoczyński, reżyser ceniony za przenikliwą obserwację postaci, o których mówi ze sceny, bierze na warsztat historię bydgoskiego mordercy. Czym jest ów „pierwiastek zła”, który świadkowie procesu rzekomo widzieli w oczach oskarżonego? Czy chęć destrukcji przychodzi z zewnątrz, czy jest uśpiona w każdym z nas? I w końcu, co może czuć człowiek, kiedy pozbywa życia drugiego człowieka?

spektakl kameralny/ czas trwania: 100 min bez przerwy

UWAGA! W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe. Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Bilety do nabycia na stronie www.bilety-tpb.pl

Od 18 sierpnia bilety na spektakl będzie można zakupić także w kasie biletowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy (wejście główne od ul. 20 stycznia 1920).

Kasa biletowa będzie czynna od środy do piątku w godzinach 14.00 – 18.00. Nie ma możliwości zakupu biletów w MCK-u.