Instytut Pana B. – spektakl teatru społecznego Biuro Rzeczy Osobistych

obowiązują wejściówki

25 marca 2023, godz. 14.00 / sala Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Instytut Pana B. – spektakl teatru społecznego Biuro Rzeczy Osobistych

Teatr Społeczny Biuro Rzeczy Osobistych to gdyńska grupa teatralna, której aktorami są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Tworzony przez nich teatr spełnia nie tylko funkcje terapeutyczne, ale jest przede wszystkim miejscem twórczej kreacji i działań artystycznych otwartych na spotkania z publicznością.

25 marca w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy zobaczyć będzie można ich spektakl w pt. „Instytut Pana B.”. Bohaterami przedstawienia są osoby, które nie potrafią samodzielnie funkcjonować i trafiają do tytułowego Instytutu. Opresyjna atmosfera pozbawia podopiecznych poczucia bezpieczeństwa. Przyjazd Najwyższego Komisarza ma być sprawdzianem, który może zmienić rzeczywistość. Pan B. widząc w tym swoją szansę, podporządkowuje osobistemu celowi każdy element życia podopiecznych, a skuteczność swoich praktyk uzależnia od stosowania surowej dyscypliny. Znajdujący się w niekomfortowych warunkach wychowankowie podejmują walkę o siebie.

Scenariusz spektaklu „Instytut Pana B.” napisał i wyreżyserował Zbigniew Biegajło. Tekst inspirowany “Dziennikiem Jakuba von Guntena” Roberta Walsera oraz osobistymi doświadczeniami występujących aktorów.

Po spektaklu odbędzie się prezentacja spotu Wielkich Inicjatyw oraz teledysku „Jestem” w realizacji Wojtka Jabłońskiego. Następnie zapraszamy na występ Zespołu Ludowego Dziecięce Grafiti oraz na panel dyskusyjny z aktorami spektaklu (Cafe Szpulka). W związku z wpisaniem wydarzenia w MCK na mapę spotkań przy kawie z „decydentami” – inicjatywa Trysomy 21 (członkowie organizacji działających na rzecz osób z zespołem Downa), odbędą się na koniec rozmowy przy stoliku kawowym – osoby z zespołem Downa, rodzice z zainteresowanymi.

Wejściówki dostępne w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy od 20 marca (ul. Marcinkowskiego 12-14).