IV Festiwal Ukraiński „Barwy Muzyki”

koncert na żywo

08.05.2022 / Niedziela
sala kinowo-widowiskowa MCK
wejściówki do odbioru w kasie MCK

8 maja 2022, godz. 14.00 / sala widowiskowa MCK, wstęp wolny

IV Festiwal Ukraiński „Barwy Muzyki”

W repertuarze dominować będą utwory patriotyczno-refleksyjne oraz ludowe. Wystąpią zespoły ukraińskie: „Szmaragdy” pod kierownictwem Liliji Zahnitko i „Malwy” pod kierownictwem Alony Lewyckiej oraz soliści: Olga Krawczuk, Anastazija Sotina, Ołeksyj Diaczenko, Wład Godynski, Orest Oreszczuk. Gościnnie grać będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Klubu I Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

Organizatorem festiwalu jest polsko-ukraińskie Stowarzyszenie Pracy Społecznej, a jego kierownikiem artystycznym – Lilija Zahnitko, która od lat organizuje życie kulturalne społeczności ukraińskiej w Bydgoszczy i w naszym regionie, prowadzi też ukraińską świetlicę z programem edukacyjnym i artystycznym.

Bezpłatne wejściówki do odbiory w kasie MCK.