Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Jak zostałem superłotrem” (70′) + spotkanie z reżyserem

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE

Data:
06.04.2022 / Środa
Godzina:
20:30
Miejsce:
Music Cafe Szpulka
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

6 kwietnia 2022 (środa) godz. 20.30 / Music Cafe Szpulka

Reżyseria: Krzysztof Ostrowski
Kraj produkcji: Polska

Język: polski
Kategoria wiekowa: 14+
Czas trwania: 70′
Gatunek: komedia, film superbohaterski

Serial opowiada losy dwójki bohaterów, Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka. 

Na przestrzeni trzynastu odcinków, umiejscowionych w Łodzi Superłotr i Superłotr Junior zmagają się z codziennością jak i zastanawiają się w jaki sposób przejąć kontrolę nad światem. Ich metody działania są skrajnie odmienne. Ojciec gorączkowo stara się zarobić na życie i z twarzą kontynuować łotrzykowską karierę, która w realiach prezentuje się dość chaotycznie, tymczasem syn w zaciszu swojego pokoju cierpliwie konstruuje idealny plan zagłady świata. Junior, poza szkołą – gdzie narażony jest na zaczepki większych od siebie rówieśników, w końcu odkrywa w sobie nadnaturalne supermoce, dzięki którym jest w stanie wpływać na ciała fizyczne. Jednak by móc z nich skorzystać potrzebuje swojego ojca, który pewnego popołudnia staje się katalizatorem jego niezwykłej mocy. Wspólnymi siłami ojciec z synem doprowadzą do sytuacji, w której świat zwróci na nich uwagę i odda im zasłużony szacunek.

W roli głównej: Janusz Chabior

Produkcja: animoon.pl

Krzysztof Ostrowski – Debiutował w połowie lat 90-tych na łamach magazynu Czas Komiksu. Jako twórca komiksowy i ilustrator publikował w wielu magazynach takich jak PlayboyNewsweekMachinaGazeta Wyborcza. Wydał pięć autorskich albumów komiksowych, w tym Narko do scenariusza Dany Łukasińskiej stworzone dla Krytyki Politycznej. W 2002 roku, wraz z Adamem Badowskim zrealizował pierwszy teledysk  (Uważaj dla zespołu Cool Kinds of Death). W kolejnych latach realizował klipy między innymi dla T.Love, Jamal, Smolika i Korteza. Współpracował z Breakthru Films (jako animator i concept artist) i z CD Projekt Red (jako animator przy Wiedźminie 2 oraz soundtrack supervisor przy Cyberpunk 2077). Stworzył też aktualne logo firmy i murale na fasady siedzib w Warszawie i Los Angeles. Tworzył animacje dla MTV, Tv Kultura, do filmów Przemysława Wojcieszka. W latach 2002-2013 współtworzył (jako tekściarz i frontman) zespół Cool Kinds of Death. Pracuje jako wykładowca łódzkiej ASP i gościnnie na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 obronił doktorat z animacji w łódzkiej Szkole Filmowej. W 2021 ukończył prace nad autorskim serialem Jak zostałem Superłotrem.

Zwiastuny