Janusz Michalski „Pejzaż niedaleki” – pokładowa wystawa fotografii na barce Lemara

Muzeum Legend Szyperskich zaprasza!

26.03.2023 / Niedziela
barka Lemara
wolny PLN

26 marca 2023, godz.12.00 / barka Lemara

Wiosna! Nową, pełną dobroczynnej energii, cześć roku, witamy wernisażem. Zapraszamy w samo południe, 26 marca.

Relingi „Lemary” właśnie w najbliższą niedziele czasowo staną się ekspozytorami fotografii Janusza Michalskiego, twórcy zafascynowanego wodami oblewającymi Bydgoszcz, podmiejskim krajobrazem… Czternaście wielkoformatowych zdjęć stanowi wybór z obszernego materiału, tworzonego przez Autora na przestrzeni kilkunastu lat: – Fotografie przedstawiają miejsca u zbiegu Kanału Bydgoskiego i Noteckiego, jakiś kilometr, może dwa od zachodniej granicy Bydgoszczy. Okolice Lisiego Ogona i Kruszyna to równina, na której wyróżnia się stary most na wyniesionych przyczółkach. Miejsce niezwykle urokliwe. Spacerując z aparatem w ręku myślałem tylko o tym, aby uchwycić w kadrze każdą niesamowitą chwilę. Bywałem tam o każdej porze roku i każdej porze dnia. Niejednokrotnie doświadczyłem rześkiego chłodu poranka, stojąc po kolana w kapiącej rosą trawie napawałem się niespotykanymi w mieście widokami. Może choć niektóre z prezentowanych fotografii przybliżą widzom klimat tych miejsc. To naprawdę tak niedaleko… – opisuje swoje prace Janusz Michalski.