Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Johnny” (119′) – seans z audiodeskrypcją

Festiwal Emcek Bez Barier

Data:
03.05.2023 / Środa
Godzina:
13:15
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

3 maja 2023, godz. 13.15 / Kino Orzeł

Seans z napisami dla niesłyszących oraz z audiodeskrypcją (AudioMovie). Do użycia aplikacji AudioMovie niezbędny jest własny smartfon i słuchawki.

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Wstęp bezpłatny.

Seans z audiodeskrypcją przy użyciu aplikacji AudioMovie.
Więcej o aplikacji na stronie http://audiomovie.pl/

Sala kinowo-widowiskowa wyposażona jest w pętlę indukcyjną.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Emcek Bez Barier.

Działania w ramach projektu „Poprawa i rozwinięcie dostępu do wydarzeń i budynków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy dla osób ze szczególnymi potrzebami” będą realizowane dzięki dotacji, która została przyznana instytucji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu „Kultura bez barier”. Całkowita wysokość grantu to 175 310 zł. Projekt będzie realizowany od listopada 2022 do czerwca 2023 r.

Zwiastuny