Justyna Mohytych – Szkic – wystawa

Foyer MCK

21 czerwca 2022, godz. 10.00 / foyer MCK

Justyna Mohytych – Szkic

(wystawa potrwa do 31.08.2022)

Justyna Mohytych – artystka z Ukrainy. Urodziła się we Lwowie. Studiowała konserwację zabytków w Lwowskim Państwowym Instytucie Sztuki im I. Trusza i Lwowskiej Akademii Sztuki. Pracowała jako konserwator rzeźb drewnianych w Lwowskiej Galerii Sztuki. Zajmuje się malarstwem akwarelowym i rysunkiem. Tworzy karykatury.

Projekt Szkic to seria prac będących rodzajem rysunkowych reportaży z koncertów jazzowych i innych wydarzeń kulturalnych i muzycznych. Na wystawie przedstawiono przede wszystkim reportaże z kilku edycji festiwalu Jazz Bez we Lwowie. Artystka wykonywała je na żywo, podczas koncertów, starając się nie tyle uchwycić jak najwięcej wizualnych szczegółów, co zawrzeć subiektywny, artystyczny punkt widzenia, istotne dla niej niuanse, atmosferę, dynamikę emocji.

Projekt był prezentowany na wystawach:
„Croque Musique” (2015, mediateka Alliance française de Lviv)
„Linia Dźwięku” (2017, Lwów)
„Szkic” (w trakcie festiwalu Jazz Bez XIX)

A także na stronie internetowej: „Lviv On-line”
A także na Facebooku: Шкіц/Sketch, oraz Instagramie: sketch_reporting.