Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Kajko i Kokosz – nowe życie”. Z Michałem Śledzińskim i Małgorzatą Badowiec porozmawia Paweł Schreiber

10. MFFA Animocje

Data:
24.04.2021 / Sobota
Godzina:
12:30
Miejsce:
FB Animocje i YouTube Animocje
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

24 kwietnia 2021 (sobota) godz. 12.30 / FB Animocje i YouTube Animocje

Kajko i Kokosz – nowe życie. Z Michałem Śledzińskim i Małgorzatą Badowiec porozmawia Paweł Schreiber

Kajko i Kokosz – nowe życie 

Kajko i Kokosz to absolutna klasyka polskiego komiksu, na której wychowały się całe pokolenia czytelników. Para wojów, towarzyszący im smok Miluś, kasztelan Mirmił, jego małżonka Lubawa, czarownica Jaga – to postaci, które stały się żelaznym kanonem nadwiślańskiej popkultury. Dzisiaj otrzymały nowe życie dzięki serialowi animowanemu. Porozmawiamy z reżyserem (a przy okazji również legendą polskiego komiksu) Michałem Śledzińskim, a także producentką Małgorzatą Badowiec.

Paweł Schreiber: adiunkt w Katedrze Filologii Angielskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalista w zakresie współczesnego dramatu brytyjskiego. Krytyk teatralny („Teatr”, „Didaskalia”). Współtwórca bloga jawnesny.pl, zajmującego się problematyką gier wideo i ich związków z pozostałymi gałęziami kultury. Współautor programu specjalizacji GAMEDEC-badanie i projektowanie gier na UKW. O grach pisywał m.in. w „Przekroju”, „Didaskaliach”, „Chimerze” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”, obecnie recenzent miesięcznika „Pixel”. 

Michał „Śledziu” Śledziński: scenarzysta, rysownik, reżyser, twórca komiksów (m. in. serie „Osiedle Swoboda”,  „Czerwony Pingwin musi umrzeć!” ). Współtworzył i był redaktorem naczelnym magazynów komiksowych „Produkt” i „P-Lux”. Współautor kilkunastu antologii komiksowych. Reżyseruje (seriale animowane „Kacperiada”, „Kajko i Kokosz”), tworzy storyboardy, animatiki, oprawę plastyczną pełnometrażowych filmów (np. „Diplodok”). Zajmuje się również konsultacjami scenariuszowymi. Współpracował przy produkcji seriali TV „Portrety wojenne” oraz „Tymek i Mistrz”.

Małgorzata Badowiec: producentka filmowa, od 2016 roku związana ze studiem EGoFILM.  Absolwentka wydziału Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi, doświadczenie zdobywała między innymi w Agora S.A., jednej z pierwszych polskich platform VOD iplex.pl oraz w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. 
W EGoFILM pracuje przy produkcjach filmów i seriali animowanych skierowanych do najmłodszych widzów takich jak Kicia Kocia, Wiking Tappi, Żubr Pompik, Wielka Księga Uczuć czy Ryjówka Przeznaczenia oraz przy licznych krótkometrażowych filmach artystycznych, teledyskach i spotach komercyjnych m.in. dla BBC. Obecnie jako producentka liniowa odpowiada za przebieg i realizację serialu Kajko i Kokosz dla Netflix.